Kazahstānas galvenais treneris: Saprotams, ka mājiniekus tiesneši vilks ārā

Kazahstānas hokeja izlases galvenais treneris Gaļims Mambetalijevs pēc zaudējuma Latvijai (0:7) 2023. gada pasaules čempionāta spēlē izteica neapmierinātību ar tiesnešiem.

Otrā perioda sākumā Mārtiņš Dzierkals guva vārtus, kad krītot pagrūda Kazahstānas vārtsargu un izbīdīja vārtus no vietas. Tiesneši divreiz skatījās videoatkārtojumu, beigās vārtus ieskaitot.

“Ja tā skatās, pretinieku spēlētājs pielietoja spēka paņēmienu pret mūsu vārtsargu, bet ieskaitīja golu. Vispār vajadzēja divu minūšu sodu dot. Ripa pārgāja pāri līnijai kopā ar vārtsargu, un kad vārti vairs nebija vietā. Tiesneši redzēja šo epizodi citādāk un ieskaitīja vārtus,” trešos Latvijas vārtus komentē Mambetalijevs.

Latvija divreiz pārmētāja kazahus – 34 pret 16. Latvijai bija piecas reizes spēlēt vairākumā, kamēr Kazahstānai – trīs.

“Uzskatu, ka tiesneši daudzus momentus laida garām. Negribu tam pievērst daudz uzmanības. Skaidrs, ka mājinieki, un viņus pavilks.

Mēs paši, ja godīgi, spēlējām ļoti slikti. Ja būtu galvastiesu augstāki, spēles rezultāts izvērstos pavisam savādāk. Ne pirmo reizi zaudējām, tāpēc džeki savāksies un viss būs labi,” turpina Mambetalijevs.

Kazahstāna aizvadījusi sešas spēles, izcīnot divas uzvaras papildlaikā, kas atnesa četrus punktus. Kazahstānai vairs nav iespēju iekļūt ceturtdaļfinālā, kā arī nevar izkrist no Elites divīzijas. Pēdējā spēle valstsvienībai būs ar Elites divīziju pametušo Slovēnijas izlasi.

“Pēdējā spēle ar Slovēniju būs vissvarīgākā. Tur vairs nebūs atrunu, ka nogurums. Mums dienas pauze, domāju, ka atkopsimies gan fiziski, gan psiholoģiski. Vajag vienkārši iet un uzvarēt,” izsakās treneris.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Icehockey.kz