Kazahstāna pārsteidz un spraigā cīņā atņem divus punktus tiešajai Latvijas konkurentei (VIDEO)

Šovakar 2023. gada pasaules hokeja čempionāta B apakšgrupas spēlē Kazahstānas izlase parādīja raksturu un apspēlēja Slovākijas valstsvienību pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 4:3 (0:1, 3:0, 0:2, 0:0, 1:0).

Šī uzvara Kazahstānai kļuva par pirmo vēsturē pret Slovākiju.

Maču aktīvāk iesāka slovāki un 15. minūtē Patriks Kohs atklāja rezultātu.

Otrajā periodā kazahstānieši reabilitējās un guva trīs vārtus sešu minūšu laikā. Otrajā minūtē precīzs bija pieredzējušais Romāns Starčenko, trīs minūtes vēlāk, ar metienu no zonas vidusdaļas, vārtsargu pārspēja Valērijs Orehovs. Pusminūti vēlāk Jevgēnijs Rimarevs realizēja vairākumu un panāca 3:1.

Trešajā periodā devītajā minūtē Ričards Panīks spēja vienus vārtus atgūt. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, Pavols Regenda panāca izlīdzinājumu un pārvirzīja spēli papildlaikā, kurā uzvarētāju noskaidrot neizdevās.

Bullīšu sērijā pārāka izrādījās Kazahstāna, realizējot četras no piecām iespējām, kamēr slovāki guva tikai vienus vārtus.

Kazahstānas vārtus sargāja Andrejs Šutovs, tiekot galā ar 48 no 51 metiena. Tikmēr, Slovākijas vārtu drošība tika uzticēta Samuelam Hlavajam, kurš atvairīja 22 no 25 metieniem.

Nākamo spēli Kazahstāna aizvadīs jau rītdien, 20. maijā, kad spēkosies ar Latvijas izlasi. Slovākijai nākamais mačs paredzēts svētdien, 21. maijā, pret Slovēnijas hokejistiem.

Pēc aizvadītām piecām spēlēm 4. vietu ar astoņiem punktiem ieņem Latvija, 5. vietā ar pieciem punktiem atrodās Slovākija, taču sešinieku noslēdz Kazahstāna ar četriem punktiem.