Kanāda divreiz atspēlējas un izcīna PČ zeltu (VIDEO)

Šovakar Kanādas hokeja izlase 2023. gada pasaules hokeja čempionāta mačā par zelta medaļām ar rezultātu 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) apspēlēja Vācijas valstsvienību un kļuva par pasaules čempioniem.

Pirmā perioda astotajā minūtē Vācijas izlases uzbrucējs J.J. Peterka pēc lieliskas Morica Zeidera piespēles izrācās vienatnē pret Semjuelu Montembo un atklāja mača rezultātu, bet 11. minūtē Semjuels Blejs pēc Peitona Krebsa piespēles panāca neizšķirtu.

Otrās trešdaļas 14. minūtē ilgstošu Vācijas pārsvaru izmantoja Daniels Fišbuhs, taču 18. minūtē Kanādas skaitlisko pārsvaru realizēja Losons Krauss, kurš vēlreiz panāca izlīdzinājumu.

Trešā mača nogriežņa piektajā minūtē Semjuels Blejs ar saviem otrajiem vārtiem spēlē izvirzīja vadībā kanādiešus, bet 12. minūtē Kanādas kapteinis Tailers Tofoli dubultoja pārsvaru.

Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Skots Lotons ieraidīja ripu tukšos Vācijas vārtos un pielika punktu gan mačam, gan pasaules čempionātam.

Semjuels Montembo atvairīja 21 no 23 Vācijas izlases metieniem, bet Matiass Nīderbergers tika galā ar 23 no 27 Kanādas valstsvienības raidījumiem.

Kanādieši izcīnīja savu otro titulu pēdējos trīs čempionātos, bet vāciešiem šis bija otrais sudrabs komandas vēsturē. Kopumā šis bija 28. pasaules čempionāts, kuru Kanādas izlase noslēgusi kā uzvarētāja.