Sieviešu PČ finālā hokeja klasika – ASV un Kanāda graujoši uzvar pusfināla cīņas

Noskaidroti 2022. gada sieviešu pasaules hokeja čempionāta finālspēles un bronzas medaļas spēles pāri, kā arī zināmas komandas, kas cīnīsies par piekto un septīto vietu turnīrā.

ASV sieviešu hokeja izlase ar rezultātu 10:1 (6:0, 2:1, 2:0) sadragāja Čehijas valstsvienību. ASV rindās ar Hat-trick un rezultatīvu piespēli izcēlās Amanda Kesela, divi vārti un trīs piespēles Teilorei Heisei, bet divi precīzi metieni Hilarijas Naitas kontā. Vienīgos vārtus Čehijas labā guva Klāra Himlarova.

Nikola Henslija atvairīja visus 10 Čehijas izlases metienus, bet Klāra Peslarova pirms nomaiņas tika galā ar 13 no 19 ASV raidījumiem. Blanka Skodova atvairīja 16 no atlikušajiem 20 metieniem.

Otrā pusfināla cīņā Kanādas hokejistes sagrāva Šveices sieviešu izlasi ar rezultātu 8:1 (2:0, 2:1, 4:0). Kanādas komandas kapteine Marī Filipa Pulēna guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli, Sāra Filiere izcēlās ar precīzu metienu un divām piespēlēm, taču Brianne Dženere un Emīlija Klārka guva vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli. Vienīgie vārti Šveices izlases labā Larai Kristenai.

Anna Renē Debjēna tika galā ar pieciem no sešiem Šveices izlases metieniem, bet Saskija Maurere atvairīja 48 no 56 Kanādas valstsvienības metieniem.

Citā mačā Somijas sieviešu hokeja izlase papildlaikā uzveica Ungārijas valstsvienību ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0).

Pirmajā periodā Susanna Tapani izvirzīja vadībā Somiju, bet otrajā trešdaļā Nora Tulusa dubultoja pārsvaru. Vēlāk periodā Regīna Meclere samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet Aleksandra Huszaka panāca izlīdzinājumu. Trešajā trešdaļā komandas ar vārtu guvumiem neapmainījās, bet papildlaikā Elisa Holopainena izrāva uzvaru Somijas izlasei.

Jenna Silvonena atvairīja 16 no 18 Ungārijas izlases metieniem, bet Aniko Nemeta tika galā ar 35 no 38 Somijas valstsvienības raidījumiem.

Somijas izlase cīnīsies par piekto vietu čempionātā, bet Ungārijas valstsvienība sacentīsies par septīto pozīciju.

Visbeidzot, Japānas sieviešu valstsvienība ar rezultātu 5:4 (0:3, 3:0, 2:1) pieveica Zviedrijas izlasi.

Pirmajā periodā Zviedrijas izlase guva trīs vārtus – ar precīzu metienu izcēlās Emma Murena, Olivija Karlsone un Maja Nilena Pērsone. Otrajā trešdaļā gan Japānas hokejistes izmantoja visus trīs vairākumus un panāca izlīdzinājumu. Vārtus guva Haruka Toko, Jošimo Enomoto un Makoto Ito. Trešajā periodā Toko jau izvirzīja vadībā Japānu, Hanna Olsone vēlreiz panāca līdzsvaru uz rezultāta tablo, bet nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām Remi Kojama guva uzvaras vārtus Japānas labā.

Mijū Masuhara atvairīja 32 no 36 Zviedrijas izlases metieniem, bet Emma Soderberga tika galā ar 23 no 28 Japānas valstsvienības raidījumiem.

Japānas izlase cīnīsies par piekto vietu čempionātā, bet Zviedrijas valstsvienība sacentīsies par septīto pozīciju.