Pārtrūkst Olkinuoras “sausā” sērija Somijas uzvarā

2022. gada pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē Somijas izlase ar 4:2 (1:2, 1:0, 2:0) pārspēja Slovākijas izlasi.

Spēles 8. minūtē 17 gadus vecais Ādams Sikora pārspēja Jussi Olkinuoru, pārtraucot viņa 190 minūšu garo “sauso” sēriju. Pēdējo reizi Olkinuora tika pārspēts 16. maija spēlē pret ASV (4:1), pēc tam aizvadot trīs spēles “sausā”. Septiņas minūtes vēlāk Pāvols Regenda dubultoja slovāku pārsvaru. Taču pirms trešdaļas beigām Marko Antila vienus vārtus atguva.

Otrā perioda 4. minūtē Antila guva savus otros vārtus, panākot 2:2. Nākamie vārti tika gūti vien 20 minūtes vēlāk, kad Sakari Maninens no vārtu priekšas pārspēja Slovākijas vārtsargu Ādamu Hušku. Spēles pēdējā sekundē tukšos slovāku vārtos ripu ieraidīja Saku Mēnelainens.

Somijas vārtsargs Olkinuora atvairīja 21 no 23 metieniem, tikmēr Huška tika galā ar 18 no 23 raidījumiem.