Noskaidroti sieviešu PČ pusfināla pāri (VIDEO)

Vakar 2022. gada sieviešu pasaules hokeja čempionātā tika aizvadītas ceturtdaļfināla spēles. Trijos no četriem mačiem bija vērojama sīva cīņa, bet vienā – sagrāve.

ASV hokejistes ar rezultātu 12:1 (1:0, 9:0, 2:1) sagrāva Ungārijas valstsvienību. Šajā cīņā ar Hat-trick un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās ASV uzbrucēja Hanna Blika, Teilore Haise arī guva trīs vārtus, bet atdeva vienu piespēli, taču Amanda Kesela atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Vienīgos vārtus Ungārijas labā guva 16 gadus vecā Regīna Meclere.

ASV hokejiste Hilarija Naita šajā spēlē guva vārtus un atdeva rezltatīvu piespēli, gūstot savu 87. punktu sieviešu pasaules hokeja čempionātos. Naita uzstādīja jaunu sieviešu čempionātu rekordu, pārspējot leģendāro Kanādas hokejisti Heiliju Vikenhaizeri.

Citā mačā Kanādas sieviešu izlase ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) sīvā cīņā uzveica Zviedrijas valstsvienību. Pirmajā periodā ar vārtu guvumu izcēlās Džosalina Laroka, otrajā trešdaļā lieliskus vārtus guva Sāra Potomaka, bet punktu mačam trešajā periodā pielika Ērina Embrouza.

Anna Renē Debjēna atvairīja visus deviņus Zviedrijas metienus, bet Emma Soderberga varonīgi cīnījās, tiekot galā ar 54 no 57 Kanādas raidījumiem.

Čehijas hokejistes papildlaikā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) pieveica Somijas sieviešu izlasi. Pirmajā periodā valstsvienības ar vārtu guvumiem neapmainījās, bet otrajā trešdaļā Daniela Pejsova izvirzīja vadībā čehietes. Trešajā periodā Nora Tulusa panāca izlīdzinājumu, bet papildlaika pirmajā minūtē Aneta Tejralova izrāva uzvaru Čehijas komandai.

Klāra Peslarova tika galā ar 36 no 37 Somijas izlases metieniem, bet Anni Keisala atvairīja 31 no 33 Čehijas valstsvienības raidījumiem.

Visbeidzot, Šveices hokejistes ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos uzvarēja Japānas sieviešu izlasi. Pirmajā periodā komandas ar vārtu guvumiem neapmainījās, bet otrajā trešdaļā Makoto Ito izvirzīja vadībā japānietes. Sinja Lēmana mazākumā trešajā periodā izlīdzināja mača rezultātu. Papildlaikā komandas vārtus neuguva, bet Alīna Marti un Sinja Lēmana pēcspēles metienu sērijā izrāva uzvaru Šveices hokejistēm.

Andrea Brandli atvairīja 32 no 33 Japānas metieniem, bet Mijū Masuhara tika galā ar 22 no 23 Šveices valstsvienības raidījumiem.