Lielais fināls: Vai Somija beidzot iegūs zeltu mājas PČ?

Šodien Tamperē norisināsies cīņa par 2022. gada pasaules hokeja čempionāta zelta medaļu starp Somijas un Kanādas izlasēm, kā arī spēle par bronzas medaļu starp ASV un Čehijas hokejistiem.

Finālspēle notiks plkst. 20:20. Somija un Kanāda tikusies noslēdzošajā pasaules čempionāta mačā arī iepriekšējos divos turnīros, Somijai uzvarot 2019. gadā, bet Kanādas izlasei – 2021. gada čempionātā Rīgā. Turnīra rīkotājvalsts Somija iepriekš pasaules čempionātu uzņēmusi deviņas reizes un nevienu reizi nav ieguvusi zelta medaļu.

Somijas izlase grupu turnīrā uzvarēja sešas no septiņām spēlēm, piekāpjoties vien Zviedrijas izlasei pēcspēles metienos ar rezultātu 2:3. Ceturtdaļfināla cīņā somu hokejisti atspēlēja divu vārtu deficītu un uzvarēja Slovākijas izlasi ar rezultātu 4:2, bet vakar pusfināla spēlē Somijas valstsvienība sīvā mačā ar rezultātu 4:3 uzveica ASV izlasi.

Kanādas valstsvienība grupu turnīru noslēdza vien trešajā vietā grupā, zaudējot Šveices izlasei ar 3:6, kā arī piedzīvojot fiasko pret Dāniju ar 2:3. Ceturtdaļfinālā kanādieši trešajā periodā atspēlēja trīs vārtu deficītu un papildlaikā pieveica Zviedrijas izlasi ar rezultātu 4:3, bet pusfinālā sagrāva Čehiju ar 6:1.

Par bronzas godalgu šogad cīnīsies ASV un Čehijas izlases. Mača sākums šodien plkst. 15:20. Grupu turnīrā Čehijas izlase svinēja mazrezultatīvu uzvaru ar rezultātu 1:0. ASV izlase bronzas medaļu ieguva pagājušajā pasaules čempionātā, taču Čehijas izlase pēdējo reizi to paveica 2012. gadā. Čehijas valstsvienība piedzīvojusi zaudējumu iepriekšējās trīs bronzas medaļas izcīņās.

Kā jau ziņojām, nākamgad pasaules hokeja čempionāts norisināsies Tamperē un Rīgā. Latvijas izlase šo pasaules čempionātu noslēdza desmitajā vietā 16 komandu konkurencē un nekvalificējās izslēgšanas mačiem.