Krievi un baltkrievi ārpus PČ arī 2023. gadā, bet…

Krievijas un Baltkrievijas hokeja izlases arī nākamgad nepiedalīsies pasaules čempionātā hokejā, kas norisināsies Tamperē un Rīgā, tā vēsta portāls “Championat.com”, atsaucoties uz IIHF notiekošo kongresu.

Jau ziņojām, ka šodien Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā tika nolemts, ka 2023. gada pasaules čempionāts norisināsies Somijas pilsētā Tamperē un Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Sākotnēji uz 2023. gada turnīra rīkošanu bija pieteikusies Krievija (Sanktpēterburga), taču sakarā ar Krievijas uzsākto karu Ukrainā, Sanktpēterburgai atņēma tiesības rīkot čempionātu. Līdz ar to valstīm bija iespēja iesniegt savus pieteikumus 2023. gada čempionāta rīkošanai.

Tiek ziņots, ka kongresē izskanējis piedāvājums apvienot pasaules čempionāta zemākās divīzijas vienā, proti, A1 un B1 turnīra izlases salikt vienā grupā, kā arī šajā izlašu skaitā iekļaut Krievijas un Baltkrievijas izlasi.

Patlaban par šādu ierosinājumu IIHF vēl nav pieņēmusi oficiālu lēmumu.

A1 divīzijā nākamgad spēlēs Itālija, Lielbritānija, Lietuva, Koreja, Polija un Rumānija, savukārt 1B divīzijā – Japāna, Ukraina, Igaunija, Ķīna, Serbija un Nīderlande.

 

Autors: Mārtiņš Lācis

Komentāri (0)