Kanādas sieviešu izlase sīvā cīņā izcīna PČ zeltu (VIDEO)

Vakar 2022. gada sieviešu pasaules hokeja čempionāta finālspēlē Kanādas sieviešu hokeja izlase ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:2, 0:0) pievieica ASV sieviešu valstsvienību un izcīnīja zelta medaļas.

Pirmajā periodā komandas ar vārtu guvumiem neapmainījās, bet otrās trešdaļas 10. minūtē Kanādas izlases uzbrucēja Brianne Dženere atklāja mača rezultātu.

Vien pusotru minūti pēc pirmajiem vārtiem Dženere vairākumā dubultoja Kanādas pārsvaru. Otrā perioda izskaņā Ebija Roka samazināja Kanādas priekšrocību līdz minimumam, taču vēl vienus vārtus ASV gūt nespēja.

Kanādas sieviešu hokeja izlase izcīnīja otro zelta medaļu pēc kārtas. 2020. gadā turnīrs tika atcelts Covid-19 dēļ, bet 2019. gadā zeltu izcīnīja ASV hokejistes.

Anna Renē Debjēna atvairīja 20 no 21 ASV izlases metiena, bet Nikola Henslija tika galā ar 17 no 19 Kanādas valstsvienības raidījumiem.

Bronzas medaļas izcīņā Čehijas sieviešu izlase ar rezultātu 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) pārspēja Šveices valstsvienību.

Pirmajā periodā vairākumā Natālija Milnikova vairākumā izvirzīja vadībā Čehijas izlasi, bet Alīna Marti vairākumā panāca izlīdzinājumu. Daniela Pejsova gan pirmās trešdaļas izskaņā vēlreiz deva pārsvaru Čehijai.

Otrajā periodā Vendula Bribilova dubultoja Čehijas pārsvaru, bet Milnikova trešdaļas vidū iemeta ceturto ripu Šveices vārtos.

Trešajā mača nogrieznī Šveices hokejiste Nikola Valario samazināja rezultāta starpību līdz divām ripām, bet Čehijai izdevās noturēt pārsvaru līdz galam.

Klāra Peslarova atvairīja 18 no 20 Šveices metieniem, bet Andrea Brandli tika galā ar 23 no 27 Čehijas raidījumiem.

Visbeidzot, cīņā par piekto vietu Japānas sieviešu izlase pēcspēles metienos ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) uzveica Somijas valstsvienību.

Vienīgos vārtus pēcspēles metienu sērijā Somijas labā guva Nora Tulusa, bet Japānas labā precīzs metiens Harukai Toko un Remi Kojamai.

Miju Masahura tika galā ar katru no 61 Somijas izlases metiena, bet Anni Keisala tika galā ar visiem 16 Japānas izlases metieniem.