Kanāda pirmo reizi zaudē un pamet 1. vietu A grupā

Pirmo neveiksmi Somijā notiekošajā pasaules čempionātā cietusi Kanādas izlase, kas ar 3:6 (3:3, 0:1, 0:2) piekāpās Šveicei.

Pēc šī mača Šveice pakāpās uz 1. vietu A grupā, nomainot Kanādu.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē tika gūti seši vārti. No sākuma kanādietis Kents Džonsons ar metienu no aizvārtes pārspēja Leonardo Dženoni. Minūti vēlāk Mihaels Fora panāca izlīdzinājumu. Taču Ādams Laurijs mazākumā aizskrēja pie Dženoni vārtiem un ar māņkustību “Kučerova stilā” apspēlēja vārtsargu.

Tā paša noraidījuma laikā vārtus guva arī Šveice, vairākumu realizējot Dīnam Kukanam. Pēdējā 1. trešdaļas minūtē komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, izceļoties Dreikam Batersonam un Jonasam Zīgentāleram.

Otrā perioda sākumā kapteinis Niko Hišīrs vairākumā izvirzīja Šveici vadībā. Noslēdzošajās 20 minūtēs Pijs Suters panāca 5:3, taču divas minūtes līdz beigām, Tīmo Meiers ieraidīja ripu tukšos Kanādas vārtos.

Kanādas vārtsargs Logans Tompsons atvairīja 21 metienu no 26, tikmēr Dženoni tika galā ar 22 no 25 raidījumiem.

Šveice piecās spēlēs izcīnījusi 15 punktus, tikmēr Kanādas kontā 12 punkti tikpat spēlēs.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF