Kanāda atspēlējas no 0:3 un izcīna uzvaru

2022. gada pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē Kanādas izlase papildlaikā ar 4:3 (0:2, 0:1, 3:0, 1:0) apspēlēja Zviedriju un iekļuva pusfinālā.

Zviedri aktīvi iesāka spēli un jau pusotru minūti pēc starta iemetiena guva pirmos vārtus, izceļoties Kārlam Klingbergam. Astotajā minūtē Zviedrija dubultoja pārsvaru pateicoties precīzajam Viljama Nīlandera raidījumam.

Otrajā periodā Kanāda dominēja, pārmētājot Zviedriju 19-1, taču gūt vārtus tā arī neizdevās. Zviedrs Makss Frībergs vienīgo metienu periodā pārvērta vārtu guvumā.

Trešajā trešdaļā Kanādai izdevās izlīdzināt spēles gaitu, gūstot trīs vārtus pēc kārtas. No sākuma, 2. minūtē, Raiens Greivss ar tālmetienu pārspēja Līnusu Ulmarku. Divas minūtes līdz spēles beigām, Kanāda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un Pjērs Liks Dibuā ar spēcīgu metienu ieraidīja ripu Zviedrijas vārtos. 30 sekundes vēlāk šīs dienas jubilārs Metjū Barzals panāca 3:3. Papildlaikā Nīlanders saņēma divu minūšu sodu, ko Kanāda izmantoja un Dreiks Batersons 43. sekundē atnesa uzvaru.

Zviedrijas vārtsargs Ulmarks tika galā ar 38 no 42 metieniem un tika atzīts par Zviedrijas labāko spēlētāju. Tikmēr Kanādas vārtsargs Kriss Drīgers atvairīja 16 no 19 metieniem.