Čehija iekļūst PČ pusfinālā

2022. gada pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē Čehijas izlase apspēlēja Vāciju ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) un iekļuva pusfinālā.

Jau spēles 3. minūtē Dāvids Pastrņāks vairākumā, pēc lieliskas saspēles ar Dāvidu Krejči un Romānu Červenku, atklāja mača rezultātu. Septiņas minūtes vēlāk Čehija izmantoja vēl vienu vairākumu, šoreiz izceļoties Červenkam. Otro trešdaļu aktīvāk iesāka Vācija, taču pāris momentus vēlāk, Čehija pārņēma iniciatīvu. 12. minūtē Krejči realizēja trešo vairākumu un panāca 3:0.

Trešā perioda 10. minūtē Vācijas treneris pieņēma riskantu lēmumu, nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un risks atpelnījās, Morics Zaiders ar metienu no attāluma pārspēja Karelu Vejmelku. Filips Grubauers uz īsu brīdi atgriezās vārtos, taču pēc divām minūtēm atstāja laukumu. Divas minūtes līdz mača beigām Jirži Smejkals ieraidīja ripu tukšos Vācijas vārtos un Čehija izcīnīja ceļazīmi uz pusfinālu.

Čehijas vārtsargs Vejmelka atvairīja 21 no 22 metieniem, taču Vācijas ripu ķērājs Grubauers tika galā ar 20 no 24 raidījumiem.