ASV “nomētā” Norvēģiju izcīna piekto uzvaru (VIDEO)

Pasaules čempionātā hokejā B grupā šodien tika aizvadīta spēle starp ASV un Norvēģiju.

ASV svinēja uzvaru ar 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).

Amerikāņi bija daudz aktīvāki metienu izdarīšanā par saviem pretiniekiem – 37:23.

Ja pirmajā periodā Ziemeļamerikas pārstāvjiem izdevās iekrāt divu vārtu pārsvaru, precīziem esot NHL kluba Minesotas “Wild” uzbrucējiem Hārtmanam un Boldijam. Abos vārtu guvumos asistēja Galčeņuks.

Otrā perioda 3. minūtē Martinsens panāca 1:2, taču norvēģu prieki nebija ilgi, jo jau pēc piecām minūtēm ASV atjaunoja divu golu pārsvaru – 3:1.

Noslēdzošā perioda atkal sākumā Norvēģija pietuvojās līdz 2:3, bet gala rezultāts tika fiksēts, ASV gūstot vārtus jau tukšos vārtos. Zīmīgi, ka noslēdzošajā periodā Norvēģija izdarīja tikai sešus metienus pa pretinieku vārtiem. Tajā pašā laikā daudziem no tiem esot bīstamiem, liekot ASV vārtsargam glābt savu komandu.

Interesanti, ka vieni vārti amerikāņiem netika ieskaitīti, jo tie ielidoja vārtos, atsitoties no tiesneša slidas.

ASV jau bija nodrošinājusi dalību ceturtdaļfinālā, jo Latvija nespēja uzveikt Zviedriju pamatlaikā. ASV ceturtdaļfinālā tiksies ar A grupas uzvarētāju Šveici.

Zīmīgi, ka ASV septiņos mačos izcīnīja piecas uzvaras, taču augstāk par ceturto vietu pakāpties nevarēs.

Pilnu situāciju turnīra tabulā var aplūkot šeit.

Autors: Roberts Ūdris Avots: Hokeja ziņas