ASV aizraujošā mačā pieveic Zviedriju un sper soli pretim ceturtdaļfinālam (VIDEO)

Ceturto uzvaru Somijā notiekošajā pasaules čempionātā izcīnījusi ASV izlase, kas aizraujošā cīņā šodien ar 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Zviedrijas valstsvienību un spēra soli pretim ceturtdaļfinālam.

Aizsargs Rasmuss Dalins jau trešajā minūtē izvirzīja zviedrus vadībā, taču pirmās trešdaļas turpinājumā ASV izlase panāca 1:1. Neizšķirtu rezultātu uz tablo astotajā minūtē atjaunoja Adams Godets.

62 sekundes pirms otrā perioda beigām Neits Šmits, realizējot skaitlisko vairākumu, pirmoreiz mačā vadībā izvirzīja amerikāņus, tomēr arī zviedri spēja atspēlēties. 47. minūtē līdzsvaru uz tablo atjaunoja Karls Grundstrēms.

Atlikušajā laikā pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās. Sekoja pagarinājums, kura izskaņā ASV hokejisti izrāva uzvaru. 12 sekundes pirms papildlaika beigām amerikāņiem panākumu nodrošināja Godets, kurš guva savus otros vārtus mačā un panāca 3:2.

ASV valstsvienība izcīnīja ceturto uzvaru čempionātā un sagādāja zviedriem pirmo neveiksmi turnīrā. Neskatoties uz šodien piedzīvoto zaudējumu, zviedri jau gandrīz nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinālā. Skandināvi ar piecās spēlēs izcīnītiem 12 punktiem šobrīd ieņem otro vietu B apakšgrupā. Tikmēr amerikāņi ar tikpat mačos iegūtiem desmit punktiem atrodas vienu pozīciju zemāk.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF