Somijas izlase noslāpē krievus trešajā periodā un pirmo reizi kļūst par olimpiskajiem čempioniem (VIDEO)

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra cīņā par zelta medaļu Somijas hokeja izlase ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) uzveica Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) izlasi un pirmo reizi vēsturē izcīnīja zelta medaļu olimpiskajā hokeja turnīrā.

Pirmajā periodā Somijas izlase nopelnīja vienīgo noraidījumu visa mača gaitā, kuru pēc Ņikitas Guseva un Ņikitas Ņesterova piespēlēm realizēja Maskavas “CSKA” uzbrucējs Mihails Grigorenko.

Otrajā trešdaļā Boba Hārtlija trenētās Omskas “Avangard” komandas aizsargs Ville Pokka ar metienu no zilās līnijas pārspēja Ivanu Fedotovu un izlīdzināja rezultātu. Piespēles šajā vārtu guvumā Atem Ohtamā un Hannesam Bjorninenam.

Trešajā mača nogrieznī pašā trešdaļas sākumā Krievijas hokejistu aizsardzību salauza Bjorninens, kurš pielaboja Marko Antilas metienu no zilās līnijas. Arī šajā vārtu guvumā piespēli nopelnīja Ohtamā.

Visu trešo trešdaļu Somijas hokejisti rādīja aktīvu hokeju un teju guva arī trešos vārtus vairākumā, taču KOK izlase izglābās no vārtu zaudējuma. Krievijas hokejisti galu galā tomēr nespēja ilgstoši nostiprināties Somijas zonā un izlīdzināt mača rezultātu.

Pēdējās sekundēs Somijas hokejisti gūlās virsū ripai gan iemetiena aplī, gan bloķēja pēdējo Mihaila Grigorenko metienu noslēdzošajās sekundēs un izkaroja pirmo zelta medaļu olimpiskā hokeja turnīra vēsturē Somijai.