Slovākija atstāj sausā zviedrus un izcīna pirmo bronzu vēsturē (VIDEO)

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra cīņā par bronzas godalgu Slovākijas hokeja izlase ar rezultātu 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) uzveica Zviedrijas valstsvienību un pirmo reizi vēsturē izcīnīja medaļu olimpiskajā hokeja turnīrā.

Lai gan pirmajā periodā vārti netika gūti, Slovākijas izlase demonstrēja labāku hokeju un radīja nopietnas problēmas aizsardzībā Zviedrijas hokejistiem.

Otrajā trešdaļā slovākiem arī izdevās atslēgt Zviedrijas vārtsarga Larsa Juhansona vārtus – to perioda ceturtajā minūtē iespēja slovāku jaunais talants Jurajs Slafkovskis. Vēlāk periodā Slovākijas izlase nopelnīja divus vairākumus pēc kārtas un beigu beigās vienu no tiem arī izmantoja – Samuels Takačs panāca divu vārtu pārsvaru slovākiem.

Trešajā mača nogrieznī Jurajs Slafkovskis tukšos vārtos raidīja ripu un pielika punktu Zviedrijas izlases izredzēm uzvarēt maču. Vēlāk Pavols Regenda vēlreiz ieraidīja ripu Zviedrijas izlases vārtos un panāca rezultātu 4:0.

Slovākijas izlase arī 2010. gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs iekļuva pusfinālā, bet piekāpās Somijas izlasei. Fināla cīņa par zeltu starp Somijas un Krievijas Olimpiskās komitejas izlasēm notiks jau rīt, 20. februārī, plkst. 6:10 pēc Latvijas laika.