NHL 2026. gadā vēlas sūtīt savus spēlētājus uz OS, joprojām aktuāls Krievijas jautājums

Nacionālā hokeja līga (NHL) sākot ar 2025. gadu vēlas rīkot starptautiskos turnīrus starp pasaules labākajiem hokejistiem vismaz reizi divos gados, vēsta NHL komisāra vietnieks Bils Deilijs.

“Ja 2025. gadā izdosies rīkot starptautisku turnīru, 2026. gadā brauksim uz olimpiskajām spēlēm. Pēc tam 2028. gada pasaules kauss, 2030. gada olimpiskās spēles, 2032. gada pasaules kauss un tā tālāk. Tas ir mūsu mērķis,” atklāja Deilijs.

“Īsti nav zināms, kāds būs turnīra formāts. Mērķis ir izveidot starptautisku turnīru, kuru pamatā sastādīs NHL spēlētāji. Iespējams, ka piedalīsies tikai NHL hokejisti. Redzēsim, kādā formātā tas notiks, pie tā šobrīd strādājam ar NHL spēlētāju asociāciju (NHLPA),” vēstīja NHL komisāra vietnieks.

“Pavisam nesen tikāmies ar Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pārstāvjiem, runājām par piedalīšanos 2026. gada olimpiskajās spēlēs. Problēmas rada arī mūsdienu politiskā realitāte – tas, kas notiek Krievijā un Ukrainā ietekmē to, kādu lomu Krievija var spēlēt šādā turnīrā vai olimpiskajā spēlēs. Tas noteikti ietekmēs pasaules kausa izcīņu,” sprieda Deilijs.

“Mums būtu svarīgi iegūt visu iespējamo informāciju, lai attiecīgās iestādes varētu pieņemt lēmumu. SOK publiski paziņojuši, ka centīsies iekļaut Krievijas atlētus turnīrā. Domāju, ka tas būs kā pagātnē, kad viņi nespēlē zem sava karoga, bet tāpat piedalās turnīrā, taču nevienam nav zināms, kā tas izvērtīsies. IIHF situācija ir citādāka, viņiem ir iespējas nepiekrist šādam formātam, taču domāju, ka IIHF varētu sekot SOK piemēram, ja tas šķistu pieņemami,” iespējamos scenārijus izklāstīja NHL komisāra vietnieks.

Iepriekš NHL atteicās no plāniem rīkot pasaules kausa turnīru 2024. gadā. Domājams, ka Krievijas iebrukums Ukrainā, kā rezultātā Krievijas izlasei tika liegta piekļuve starptautiskiem turnīriem, ietekmēja šo lēmumu. Pēdējo reizi pasaules kauss notika 2016. gadā.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: NHL.com

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)