Ķīnas hokejistes pēdējā minūtē apbēdina dānietes, krievietei Bolgarjovai Hat-trick

Šorīt Pekinas olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrā Ķīnas izlase ar rezultātu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) uzvarēja Dānijas hokejistes, izcīnot pirmo Ķīnas izlases panākumu olimpisko spēļu vēsturē.

Pirmā perioda devītajā minūtē Dānijas valstsvienību vadībā izvirzīja Malēne Frandsena. Otrajā mača nogrieznī Leija Luma mača rezultātu izlīdzināja. Vienlīdzība uz rezultāta tablo saglabājās līdz pat pēdējai minūtei, kad Ķīnas izlases labā rippu vārtos iemeta Reičela Leinsa. 32 sekundes pirms cīņas beigām Luma guva iemeta ripu tukšos vārtos, atzīmējoties ar otrajiem vārtiem spēlē. Dānijai nākamais mačs sestdien pret Japānas vienību, bet ķīnietēm cīņa ar Japānas pārstāvēm paredzēta svētdien.

Citā mačā Krievijas hokejistes ar rezultātu 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) apspēlēja Šveices dāmas.

Pirmajā periodā Jekaterina Dobrodejeva izvirzīja vadībā krievietes, bet perioda izskaņā Lara Štaldere vairākumā rezultātu izlīdzināja, Vien 13 sekundes vēlāk Poļina Bolgarjova atkal izvirzīja vadibā Krieviju.

Otrajā mača nogrieznī Šveice atkal izlīdzināja rezultātu, šoreiz ar precīzu metienu mazākumā izceļoties Alīnai Millerei. Vēlāk periodā tomēr Anna Šibanova un Poļina Bolgarjova pārspēja Šveices vārtsardzi, izvirzot Krieviju vadībā ar divu vārtu pārsvaru.

Trešajā periodā Bolgarjova mazākumā guva trešos vārtus mačā, noformējot hat-trick.

Krievijai nākamā spēle sestdien pret amerikānietēm, bet Šveicei ar ASV hokejistēm nāksies spēkoties svētdien.