Japāna sagrauj Dānijas sievietes, ASV – krievietes

Pekinas olimpisko spēļu hokeja sieviešu turnīra ietvaros tika piedzīvotas divas sagrāves.

Jau ziņojām, ka dienas pirmajās spēlēs Kanāda iemeta 11 ripas Dānijai, bet Čehija apspēlēja Somiju.

Japānas izlase uzvarēja Dāniju ar 6:2 (3:0, 2:1, 1:1).

Pirmā perioda otrajā pusē četru minūšu laikā japānietes guva trīs vārtus, izceļoties Haruka Toko, Hikaru Jamašita un Rui Ukita, pēc tam dānietes veica vārtsargu maiņu. Otrajā trešdaļā Aruka Toko panāca 4:0. Desmitajā minūtē Mia Bau Hansena vienus vārtus Dānijai atguva, taču perioda turpinājumā Akane Šiga Japānai ierasto pārsvaru atguva. Trešajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, atzīmējoties Harunai Jonejamai un Jozefīnei Jākobsenai.

Citā spēlē ASV iemeta piecas ripas Krievijai, izcīnot uzvaru ar 5:0 (1:0, 1:0, 3:0).

Pa vārtiem guva Savanna Harmona, Aleksandra Karpentera, Hilarija Naita, Greisa Cumvinkle un Džese Komfera. Visus piecus vārtus ielaida Marija Sorokina, pēc tam viņu nomainīja Darja Gredzena.

Pēc divu kārtu aizvadīšanas, A grupā pirmās divas vietas dala Kanāda un ASV ar divām uzvarām un 6 punktiem, trijnieku noslēdz Krievija ar 3 punktiem, Somija un Šveice ar 0 punktiem ieņem pēdējās divas vietas. Savukārt, B grupā Japāna ar 6 punktiem ieņem 1. vietu, Čehija ar tādu pašu punktu skaitu 2. vietu, trešajā pozīcijā ar 3 punktiem atrodas Ķīna, taču Zviedrija un Dānija bez punktiem atrodas 4. un 5. vietā.