Dānietes šokē Čehiju un izcīna pirmo olimpisko uzvaru vēsturē

Pekinas olimpisko spēļu hokeja sieviešu turnīra ietvaros Dānija uzvarēja Čehiju ar 3:2 (1:1, 1:1, 1:0).

Šī bija Dānijas pirmā uzvara olimpiskajās spēlēs vēsturē. Šī ir arī pirmā reize, kad Dānijas izlase piedalās olimpiskajā turnīrā.

Mača sestajā minūtē Anete Tejralova izvirzīja Čehiju vadībā, taču jau četras minūtes vēlāk Dānijas kapteine Žozefīne Jakobsena panāca izlīdzinājumu. Otrā perioda sākumā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. No sākuma Katerīna Mrazova panāca 2:1 čehiešu labā, bet jau nākamajā minūtē, pēc Mišelas Vaisas precīzā raidījuma, rezultāts uz tablo bija 2:2. Trešā perioda 49. sekundē Dānija pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā un uzstādīja gala rezultātu. Vārtus guva Silke Glūda pēc kapteines Jakobsenas piespēles.

Dānijas vārtsardze Kasandra Repstoka Romme atvairīja 30 no 32 metieniem. Tikmēr, čehiete Viktorija Šveidova tika galā vien ar 14 no 17 raidījumiem.

Pēc trīs spēlēm ar 3 punktiem Dānija ieņem 4. vietu B grupā, taču Čehija ar sešiem punktiem atrodas divas pozīcijas augstāk.