Šilovs: Puiši izlasē ar katru spēli sāka man uzticēties arvien vairāk

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Vankūveras “Canucks” latviešu vārtsargs Artūrs Šilovs sarunā ar komandas preses dienestu pastāstīja par aizvadīto vasaru un maijā izcīnīto bronzas medaļu pasaules čempionātā.

Šilovs saņēma PČ vērtīgākā spēlētāja un labākā vārtsarga balvu, kā arī tika iekļauts turnīra simboliskajā pieciniekā.

“Sajūtas izcīnīt pirmo medaļu mūsu valstij bija neticamas. Tas likās neiespējami. Mums bija grūta apakšgrupa, bet mums izdevās to pārvarēt un gūt svarīgus vārtus, kas patiesībā bija vissvarīgākais, lai iegūtu iespēju cīnīties par medaļu.

Pārstāvēt valsti vienmēr ir gods. Es uzskatu, ka vienmēr, ja ir iespēja, jāspēlē izlasē, jo tā ir pavisam cita pieredze. Kad spēlē klubā, tad pārstāvi sevi, bet, spēlējot izlasē kopā ar citiem puišiem, pārstāvi visu valsti,” atzīst Šilovs.

Šilovs 2023. gada pasaules čempionātā vārtos stājās visās desmit Latvijas izlases spēlēs, kurās atvairīja 92,1% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaida 2,20 vārtus. Vārtsargs palīdzēja Latvijas valstsvienībai pirmo reizi vēsturē iekļūt turnīra pusfinālā.

“Es jutu, ka komanda sāka man uzticēties arvien vairāk ar katru spēli, jo bija iespējas sevi pierādīt. Domāju, ka pārliecību deva tas, ka biju ļoti mierīgs un spēju veikt vieglus seivus. Tā visa iegūtā enerģija deva komandai emocionālu spērienu.

Mēs spēlējām Rīgā, kur visi līdzjūtēji fanoja par mums. Tas bija neticami. Domāju, ka to visu saliekot kopā, saņēmām šo rezultātu, kas atnesa medaļu,” saka Šilovs.

 

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Vankūveras "Canucks"

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)