Šilovam uzvara sezonas NHL debijā un otrās zvaigznes gods, Bļugers lielisks iemetienos (VIDEO)

Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē Latvijas izlases hokejistu Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras “Canucks” mājās ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) apspēlēja Anaheimas “Ducks”.

Mača 12. minūtē “Canucks” uzbrucējs Broks Besers vairākumā atklāja rezultātu. Otrās trešdaļas vidū Dakota Džošuā realizēja skaitlisko vairākumu, dubultojot Vankūveras vienības pārsvaru.

Trešā perioda ievadā “Ducks” atgriezās spēlē, gūstot divus vārtus 71 sekundes laikā. No sākuma Olens Zelvegers ar metienu no asa leņķa guva savus pirmos vārtus NHL karjerā, bet vēlāk Meisons Maktavišs no vārtu priekšas pārspēja Šilovu. Nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām, Džošuā saņēma piespēli no aizvārtes no Konora Gārlenda un guva savus otros vārtus spēlē.

Šilovs sargāja “Canucks” vārtus visa mača garumā un atvairīja 20 no 22 metieniem (90,9%), bet “Ducks” vārtsargs Lukašs Dostāls tika galā ar 27 no 30 raidījumiem (90%).

Šilovam šī kļuva par sezonas pirmo spēli NHL. Vārtsargs 33 cīņās ar Amerikas hokeja līgas (AHL) klubu Abotsfordas “Canucks” izcīnījis 15 uzvaras, ticis galā ar 90,7% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaidis 2,74 vārtus.

Latviešu vārtsargs tika atzīts par mača otro zvaigzni.

Bļugers uz ledus pavadītajās 13 minūtēs un 15 sekundēs pielietoja spēka paņēmienu, uzvarēja 80% iemetienu un noslēdza maču ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”.

Bļugers šosezon 60 spēlēs guvis piecus vārtus un atdevis 21 rezultatīvu piespēli.

“Canucks” ar 100 punktiem 74 spēlēs atrodas otrajā vietā Rietumu konferencē, bet “Ducks” ar 52 punktiem 75 spēlēs ierindojas 14. vietā.

Jau ziņojām, ka divu latviešu pārstāvētā “Canucks” nodrošinājusi vietu Play-off.

Vankūveras komandai nākamā spēle paredzēta 3. aprīlī, kad 05.00 pēc Latvijas laika spēkosies pret Stenlija kausa čempioni Vegasas “Golden Knights”.