Sezona vēl nav galā – “Lightning” smagā cīņā uzvar piekto fināla maču (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa fināla piektajā mačā aizvadīto divu sezonu Stenlija kausa čempioni Tampabejas “Lightning” ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) viesos pieveica Kolorado “Avalanche” vienību.

Pirmās trešdaļas 16. minūtē Tampabejas komandas aizsargs Jans Rūta ieslidojās no savas aizsadzības zonas, gar labo malu ielauzās uzbrukuma zonā, izdarīja spēcīgu metienu un atklāja mača rezultātu.

Otrā perioda sestajā minūtē pēc uzvarēta iemetiena “Avalanche” aizsargs Keils Makars izdarīja uzmetienu uz vārtiem, Valērijs Ņičuškins pirmais atrada atlēkušo ripu un izlīdzināja spēles rezultātu.

Vien trīs minūtes pēc Ņičuškina vārtiem Ņikita Kučerovs vairākumā atjaunoja “Lightning” pārsvaru ar precīzu šķīlienu pēc Stīvena Stemkosa piespēles.

Trešā mača nogriežņa trešajā minūtē Keils Makars izdarīja uzmetienu no zilās līnijas un ripa atsitās pret “Lightning” aizsarga Ērika Čerņāka slidu un ielidoja vārtos, panākot līdzsvaru uz rezultāta tablo.

Trešā perioda 14. minūtē “Lightning” sagrieza pamatīgu virpuli “Avalanche” zonā un Ņikita Kučerovs vārtu priekšā atrada pavisam brīvu Ondreju Palātu, kurš trieca ripu starp Dārsija Kempera kājsargiem, vēlreiz dodot priekšrocību Tampabejas komandai.

Lai gan “Avalanche” mača noslēgumā izdarīja spiedienu uz Tampabejas vienības vārtiem, vien nepilnas trīs minūtes pirms beigām Kolorado klubs nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu un nespēja vēlreiz atspēlēties.

Dārsijs Kempers atvairīja 26 no 29 “Lightning” metieniem, bet Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 36 no 39 “Avalanche” raidījumiem. Kolorado “Avalanche” ir vadībā sērijā ar rezultātu 3-2 un nākamajā mačā var izcīnīt Stenlija kausu.

Nākamais mačs notiks naktī uz pirmdienu, 27. jūnijā, plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.