SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Ozoliņš: Ir tāda fantastiska sajūta gan kā bijušajam spēlētājam, gan tagad kā līdzjutējam

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolorado “Avalanche” amatieru skauts Sandis Ozoliņš intervijā ar “Latvijas Radio” pavēstīja par skauta darba īpatnībām.

Ozoliņš pavēstīja, ka viņa darbs ir novērot 17-18 gadus vecu spēlētāju spēles, kurus var izvēlēties gaidāmajā NHL draftā. Tāpat, katram skautam ir atvēlēts atsevišķs reģions un spēlētāju grupa, kam sekot līdzi. Visgrūtāk gan esot redzēt spēlētāju un pēc tam prognozēt, kā viņš attīstīsies un kāda veida spēlētājs viņš būs pēc trīs vai pieciem gadiem.

Šajā sezonā Ozoliņš novēroja spēlētājus Čehijā, Slovākijā un Šveicē, bet nedaudz nācies strādāt arī Vācijā, Somijā un Zviedrijā.

“Galvenokārt tā ir tāda informācijas apkopošana, piegādāšana un sava viedokļa aizstāvēšana. Kopā mēs esam 30-40 cilvēki vienā istabā, lielā konferenču zālē, kur visi jaunie spēlētāji tiek izķidāti jeb izpētīti. Vienalga, vai tu esi viņu redzējis, vai nē, tev informācija par viņu tiek pasniegta uz lielā ekrāna – gan ar viņa piespēļu procentiem, cik viņš labs ir bijis aizsardzības zonā, cik viņš labs ir bijis uzbrukuma zonā, kādas ir tendences, vai viņš ir cīnītājs, vai viņš varbūt izvairās no cīņām,” par procesu atklāja Ozoliņš.

Tāpat, speciālists atklāja, ka darba režīms īpaši neatšķiras no spēlētāja karjeras, taču ir vairāk iespēju pavadīt laiku ar ģimeni. Brīvajā laikā Ozoliņš arī novēroja Latvijas izlases spēles 2023. gada pasaules čempionātā. Visus mačus gan redzēt nav izdevies, taču speciālists neslēpa lepnumu par valstsvienības sniegumu: “Pēc spēlēm, ejot mājās pa pilsētu un dzirdēt troksni, prieku, eiforiju, dažam labam redzēt asaras acīs. Tas lepnums par savējiem, kopības sajūta. Nu tā ir tāda fantastiska sajūta gan kā bijušajam spēlētājam, gan tagad kā līdzjutējam un Latvijas pilsonim. Šis pasākums ir panācis savu – pasaules čempionāts un tā rīkošana vismaz vienā šķautnē ir panākusi to, ka cilvēki priecājās.”

Ozoliņš NHL kā spēlētājs aizvadīja 15 sezonas Sanhosē “Sharks”, Kolorado “Avalanche”, Karolīnas “Hurricanes”, Floridas “Panthers”, Anaheimas “Mighty Ducks”, un Ņujorkas “Rangers” rindās.

875 spēlēs aizsargs guva 167 vārtus un atdeva 397 piespēles, kam 137 izslēgšanas mačos pievienoja 23 precīzus metienus un 67 piespēles. Ar Kolorado “Avalanche” Ozoliņš 1996. gadā izcīnīja Stenlija kausu.

Par “Avalanche” amatieru skautu Ozoliņš kļuva šīs sezonas sākumā.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: LSM

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)