Oficiāli: Arizonas “Coyotes” pārcelsies uz Jūtas štatu

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Arizonas “Coyotes” nākamsezon pārcelsies uz Soltleiksitijas pilsētu Jūtas štatā, vēstīts NHL oficiālajā mājaslapā.

NHL direktoru padome oficiāli nolēmusi, ka NHL iegādāsies “Coyotes” no īpašnieka Aleksa Meruelo par vienu miljardu ASV dolāru un pārdos klubu Raienam Smitam par 1,3 miljardiem ASV dolāru.

200 miljonus no NHL ieņēmumiem sadalīs pārējām komandām, bet atlikušie 100 miljoni tiks izmantoti izdevumiem, kas saistīti ar komandas pārvietošanu.

Smitam pieder uzņēmums “Smith Entertainment Group”. Šī uzņēmuma rīcībā atrodas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Jūtas “Jazz”.

Domājams, ka kluba pagaidu mājvieta būs “Delta Center” arēna, kurā šobrīd ietilpst 14 tūkstoši skatītāju.

Alekss Meuelo paturēs tiesības uz “Coyotes” logo un nosaukumu, kā arī, ja viņš piecu gadu laikā Fīniksas rajonā spēs uzbūvēt arēnu, viņš drīkstēs atvest uz Arizonu paplašināšanās komandu.

Jūtas komandas nosaukumu gan Smits nesteidz izvēlēties – pavisam iespējams, ka nākamsezon klubam nemaz nebūs nosaukuma un to sauksim vienkārši par “Utah HC”. Tomēr jau zināms, ka vienība tiks nosaukt Jūtas štata, ne Soltleiksitijas pilsētas vārdā.

Klubs atradies Arizonas štatā kopš 1996. gada, kad NHL izlēma pārvietot Vinipegas “Jets” franšīzi. Vēlāk NHL gan atgriezās Vinipegā – Atlantas “Thrashers” komanda pārcēlās uz Vinipegu un ieguva “Jets” nosaukumu 2011. gadā.

Kopš 2012. gada “Coyotes” iekļuvuši izslēgšanas spēlēs tikai vienu reizi, 2020. gada Covid-19 burbuļa Play-off ar rezultātu 1-4 zaudējot Kolorado “Avalanche”.

Klubs ne reizi nav izcīnījis Stenlija kausu. Augstākais sasniegums “Coyotes” vēsturē nāca 2012. gadā, kad komanda iekļuva Rietumu konferences finālā, kurā tika piedzīvots zaudējums tā gada čempioniem Losandželosas “Kings” ar rezultātu 1-4.

Visā komandas pastāvēšanas vēsturē “Coyotes” bijušas finansiālas problēmas. Klubs kopš 2022. gada spēlē Arizonas Štata Universitātes (ASU) komandas arēnā ar 4600 sēdvietām.

“Coyotes” 2022. gadā kavēto maksājumu dēļ tika izmesta no “Gila River” arēnas Glendeilā un vienošanās par jaunās arēnas kostrukciju tā arī netika panākta – Tempes pilsētas iedzīvotāji balsojumā noraidīja arēnas būvniecības projektu, taču jaunu zemes gabalu īpašniekiem laikus neizdevās atrast.

Šosezon “Coyotes” 82 spēlēs nopelnīja 77 punktus un ierindojās 13. vietā Rietumu konferencē.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: NHL

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)