Mūžībā devies leģendārais “Maple Leafs” aizsargs Salmings

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Toronto “Maple Leafs” paziņojusi, ka aizsaulē devies leģendārais vienības aizsargs Borje Salmings, kurš cīnījās ar smagu slimību.

Salmingam jūlijā tika noteikta amiotrofā laterālā skleroze (ALS). Slimība nav ārstējama un progresē strauji.

Nesen pirms spēles starp “Maple Leafs” un Vankūveras “Canucks” emocionālā ceremonijā tika godināti Salminga sasniegumi. Spēlētājs atgriezās Toronto pirmo reizi kopš saņēma šausminošo diagnozi un “Maple Leafs” par godu Salmingam spēli sāka ar visiem sešiem Zviedrijas hokejistiem, kuri pārstāv komandu.

Tāpat, pirms Hokeja Slavas Zāles mača starp “Maple Leafs” un Pitsburgas “Penguins” Salmings piedalījās svinīgajā ceremonijā. Bijušais Salminga komandas biedrs Derils Sitlers un zviedrs Matss Sundīns pacēla Salminga rokas, lai sveiktu Toronto fanus. Salmings saņēma grandiozas ovācijas.

Salmings NHL aizvadīja 17 sezonas, 16 no tām “Maple Leafs” kreklā, bet savu pēdējo – Detroitas “Red Wings” rindās. 1148 spēlēs aizsargam 150 vārti un 637 piespēles, bet izslēgšanas mačos 81 spēlē Salmingam 12 vārti un 37 piespēles. 1996. gadā Salmings tika uzņemts Hokeja Slavas Zālē.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Toronto "Maple Leafs"

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)