Merzļikins savainojies, Korpisalo gandrīz izlaiž pārsvaru (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets” ar rezultātu 5:4 (2:1, 1:1, 2:2) mājās pārspēja Sentluisas “Blues” vienību.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē mačā rezultātu atklāja Emīls Bemstrems, bet Deivids Perons vairākumā 13. minūtē panāca izlīdzinājumu. Trešdaļas 16. minūtē Gustavs Nīkvists guva vārtus varākumā un atkal izvirzīja vadībā “Blue Jackets.”

Otrajā mača nogrieznī Patriks Laine ceturtajā minūtē dubultoja “Blue Jackets” pārsvaru, bet Aleksejs Toropčenko perioda vidū samazināja rezultāta starpību.

Trešajā periodā Šons Kuralijs vēlreiz spēja dot Kolumbusas vienībai divu vārtu pārsvaru, bet pēc viņa vārtu guvuma laukumu negaidīti pameta Elvis Merzļikins, kurš tā arī uz ledus neatgriezās. Pagaidām nav zināms, vai savainojums ir nopietns. Treneris Breds Lārsons pēcspēles intervijā minēja, ka Elvis kaut ko pamanījās savilkt. Kluba apskatnieks Ārons Porclains ziņo, ka problēmas Elvim sagādājusi mugura. Minūti vēlāk Jonasu Korpisalo, kurš stājās Latvijas vārtsarga vietā, pārspēja Deivids Perons.

Jakubs Vorāčeks guva svarīgus vārtus trešās trešdaļas 13. minūtē, bet Deivids Perons minūti un 20 sekundes pirms mača beigām noformēja hat-trick. Sentluisas komanda gan rezultātu nespēja izlīdzināt un piedzīvoja zaudējumu.

Merzļikins šajā spēlē tika galā ar 19 no 21 “Blues” metiena. Šosezon 42 mačos Elvis atvairījis 90,3% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaidis 3,40 vārtus. Jonass Korpisalo atvairīja piecus no septiņiem metieniem.

Kolumbusas vienība šosezon 63 spēlēs guvusi 67 punktus un atrodas devītajā vietā Austrumu konferencē. “Blues” ar 77 punktiem 61 cīņā ir trešajā vietā Rietumu konferencē.