Merzļikins ielaiž četrus vārtus piecās minūtēs (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šovakar neveiksmīgu spēli aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš, dodoties laukumā pēdējā trešdaļā mačā pret Karolīnas ”Hurricanes”, ielaida četrus vārtus un nespēja glābt Kolumbusas ”Blue Jackets” no zaudējuma mājās ar 4:7 (3:0, 1:2, 0:5).

Merzļikins maču sāka uz rezervistu soliņa, taču pēdējā perioda ievadā latviešu vārtsargs ”Blue Jackets” vārtos nomainīja krievu Daniilu Tarasovu, jo viņa komandas biedrs guva savainojumu un nevarēja spēli turpināt. Diemžēl Elvis aizvadīja pagalam neveiksmīgu maču. Latvijas izlases vārtsargs ielaida četras ripas savā cietoksnī un atvairīja tikai 11 no 15 pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem.

Pateicoties Zaka Verenska, Ādama Bokvista un Gustava Nīkvista vārtu guvumiem, Kolumbusa pēc pirmās trešdaļas atradās vadībā ar 3:0 un piespieda ”Hurricanes” pēc pirmajām 20 minūtēm veikt vārtsargu maiņu. Soma Anti Rantas vietu Karolīnas kluba vārtos ieņēma dānis Frederiks Andersens. Otrā perioda vidū mājinieki pārspēja arī Andersenu un panāca pārliecinošo 4:0.

Tiesa mača turpinājumā ”Hurricanes” guva septiņus bezatbildes vārtus un izcīnīja uzvaru. Viesi divus vārtus atguva otrajā trešdaļā, pārspējot Tarasovu, bet pēdējā periodā iemeta vēl piecas ripas. Karolīnas kluba hokejisti pēdējā trešdaļā četras reizes nedaudz vairāk nekā piecu minūšu laikā pārspēja Merzļikinu, bet pēdējo ripu ”Blue Jackets” vārtos nogādāja divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kad mājinieki jau bija nomainījuši latviešu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Viesi dominēja visā mača garumā. ”Hurricanes” izdarīja 49 metienus pa mājinieku vārtiem, kamēr Kolumbusa atbildēja tikai ar 18 metieniem pa pretinieku vārtiem. Pēdējā periodā viesiem bija nospiedošs pārsvars – Karolīnas spēlētāji izpildīja 16 metienus, bet ”Blue Jackets” tika divas reizes apdraudēja Andersena sargāto cietoksni.

Kolumbusa šovakar piedzīvoja trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs, bet ”Hurricanes” svinēja ceturto panākumu pēc kārtas. Ar 30 mačos izcīnītu 31 punktu ”Blue Jackets” šobrīd ieņem 11. vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Karolīna pēc šovakar izcīnītās uzvaras kļuva par visas līgas līderi. ”Hurricanes” šosezon 31 spēlē ir ieguvusi 47 punktus.

Nākamo maču Kolumbusa aizvadīs 5. janvārī, kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems līgas šī brīža otro spēcīgāko komandu Tampabejas ”Lightning”.

Autors: Rainers Rogs Avots: NHL