“Maple Leafs” vārtos mača beigās stājies ārkārtas vārtsargs (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas mačā Toronto “Maple Leafs” komanda ar rezultātu 7:1 (2:0, 2:1, 3:0) mājās sagrāva Monreālas “Canadiens” vienību.

“Maple Leafs” vārtus šajā spēlē sargāja vārtsargs Iļja Samsonovs, kurš atvairīja 20 no 21 pretinieku metiena. Minūti un desmit sekundes pirms mača beigām vārtos stājās ārkārtas vārtsargs Džets Aleksanders.

Aleksanders ikdienā sargā vārtus Toronto universitātes komandā “USports” līgā un vakardien parakstīja līgumu uz pārbaudes laiku ar “Maple Leafs”, jo rezerves vārtsargs Mets Marejs traumas dēļ nespēja piedalīties spēlē.

Lai gan nevienu metienu vārtsargs šajā spēlē nesagaidīja, šis noteikti būs brīdis, ko hokejists atcerēsies līdz mūža galam.

Jāpiemin, ka šosezon šādu situāciju jau redzējām – Edmontonas “Oilers” vārtos janvārī divas minūtes un 26 sekundes pirms spēles beigām pozīciju vārtos ieņēma ārkārtas vārtsargs Mets Berlīns.

Šosezon Toronto universitātes komandas rindās Aleksanders aizvadījis 22 spēles, kurās atvairījis 92,7% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaidis 2,21 vārtus. Izslēgšanas spēlēs sešos mačos vārtsargs ticis galā ar 91,8% metienu un vidēji mačā ielaidis 2,72 vārtus.

“Maple Leafs” ar 105 punktiem 79 spēlēs atrodas piektajā vietā Austrumu konferencē. Stenlija kausa izcīņu Toronto klubs sāks ar sēriju pret Tampabejas “Lightning” vienību, kurai aizvadītajā sezonā pirmajā kārtā piekāpās ar rezultātu 3-4.