Makdeivids, Draizaitls un “Oilers” iekļūst Stenlija kausa finālā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences fināla sestajā mačā Edmontonas “Oilers” komanda mājās ar rezultātu 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) pārspēja Dalasas “Stars” vienību.

Pirmā perioda piektajā minūtē “Oilers” kapteinis Konors Makdeivids vairākumā atklāja spēles rezultātu, bet 16. minūtē Zeks Haimans vēlreiz realizēja Edmontonas kluba skaitlisko pārsvaru un dubultoja pārsvaru.

Otrajā trešdaļā neviena no komandām vārtus neguva, taču trešā mača nogriežņa desmitajā minūtē Meisons Mārčments samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Atspēlēties gan Dalasas vienība nespēja un “Oilers” iekļuva Stenlija kausa finālā.

Stjūarts Skiners atvairīja 34 no 35 “Stars” metieniem, bet Džeiks Otindžers tika galā ar astoņiem no desmit “Oilers” raidījumiem.

Edmontonas “Oilers” izcīnījuši uzvaru sērijā ar rezultātu 4-2.

Šī bija astotā abu komandu tikšanās reize NHL Stenlija kausa izcīņā. “Oilers” pirms šīs sērijas izcīnījuši uzvaru pirmajā no šīm sērijām 1997. gadā, taču pārējās sešās virsroku bija ņēmusi Dalasas komanda.

Stenlija kausa finālā “Oilers” cīnīsies pret Floridas “Panthers” klubu, kura sastāvā atrodas arī Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis.

“Oilers” savu pēdējo Stenlija kausu izcīnīja 1990. gadā, ar rezultātu 4-1 apspēlējot Bostonas “Bruins”. Pēdējo reizi finālā Edmontonas klubs spēlēja 2006. gadā, kad tika piedzīvots zaudējums Karolīnas “Hurricanes” ar rezultātu 3-4.

Pirmā spēle Stenlija kausa finālā paredzēta 8. jūnijā Floridā plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.