“Lightning” ar graujošu uzvaru atgriež intrigu finālā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa fināla trešajā mačā aizvadīto divu sezonu Stenlija kausa čempioni Tampabejas “Lightning” ar rezultātu 6:2 (2:1, 4:1, 0:0) mājās pieveica Kolorado “Avalanche” vienību.

Pirmās trešdaļas piektajā minūtē Kolorado kluba uzbrucējs Valērijs Ņičuškins šķietami atklāja mača rezultātu, taču vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures dēļ. “Avalanche” kapteinis Gabriels Landeskogs vairākumā devītajā minūtē gan spēja gūt vārtus pēc cīņas vārtu priekšā.

Entonijs Cirelli 14. minūtē izlauzās uz vārtu priekšu un panāca izlīdzinājumu, ieraidot ripu starp Dārsija Kempera kājsargiem, bet Ondrejs Palāts 15. minūtē saņēma fantastisku piespēli no Stīvena Stemkosa un izvirzīja vadībā “Lightning”.

Niks Pols otrā perioda pašā sākumā panāca divu vārtu pārsvaru pēc veiksmīga rikošeta vārtu priekšā. Piektajā minūtē Gabriels Landeskogs guva savus otros vārtus mačā, vairākumā raidot lielisku metienu augšējā vārtu stūrī un samazinot “Lightning” pārsvaru līdz minimumam.

Astotajā otrā perioda minūtē Tampabejas komandas kapteinis Stīvens Stemkoss atjaunoja divu vārtu pārsvaru savai vienībai, bet Patriks Marūns 12. minūtē vārtu priekšā izcīnīja piekto “Lightning” ripu šajā mačā. Pēc šiem vārtiem “Avalanche” cietoksnī stājās Pāvels Francūzs. Korijs Perijs vairākumā 15. minūtē guva sestos Tampabejas vienības vārtus šajā cīņā, pirmajam tiekot pie ripas aiz Francūza.

Trešajā mača nogrieznī abas komandas iesaistījās asumos, taču aizvadīto divu sezonu čempioni spēja novest spēli līdz beigām, nezaudējot vārtus, un atgriezties sērijā.

Dārsijs Kempers atvairīja 17 no 22 “Lightning” metieniem pirms nomaiņas, bet Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 37 no 39 “Avalanche” raidījumiem. Pāvels Francūzs pēc nomaiņas atvairīja deviņus no desmit Tampabejas komandas metieniem.  Kolorado “Avalanche” ir vadībā sērijā ar rezultātu 2-1.

Nākamais mačs notiks naktī uz ceturtdienu, 23. jūnijā, plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.