Kolorado “Avalanche” noslāpē “Lightning” un triumfē Stenlija kausa izcīņā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa fināla sestajā mačā Kolorado “Avalanche” ar rezultātu 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) viesos uzveica aizvadīto divu sezonu Stenlija kausa čempionus Tampabejas “Lightning” un izcīnīja pirmo Stenlija kausu kopš 2001. gada.

Rezultātu jau pirmā perioda ceturtajā minūtē atklāja Tampabejas komandas kapteinis Stīvens Stemkoss, pēc veiksmīga rikošeta vārtu priekšā iegūstot ripu, un raidot to Dārsija Kempera vārtos.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē “Avalanche” līderis Neitans Makinons raidīja fenomenālu ripu “Lightning” vārtos pēc Bovena Bairama piespēles un panāca izlīdzinājumu.

Vēlāk otrajā periodā Kolorado klubs veiksmīgi ieslidoja “Lightning” zonā un pēc Neitana Makinona piespēles vadībā “Avalanche” izvirzīja Arturī Lekonens.

Praktiski visu trešo mača nogriezni “Avalanche” pavadīja Tampabejas vienības zonā un ļāva izdarīt vien četrus metienus pa Dārsija Kempera vārtiem. Vienas ripas pārsvaru “Avalanche” izdevās noturēt līdz beigām un komanda izcīnīja pirmo Stenlija kausu 21 gada laikā.

Dārsijs Kempers atvairīja 22 no 23 “Lightning” metieniem, bet Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 28 no 30 “Avalanche” raidījumiem.