SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Hašeks: Es izdarīšu visu, kas manos spēkos, lai nepielaistu Krievijas hokejistus pie NHL spēlēm Prāgā

Divkārtējais Stenlija kausa ieguvējs un Hokeja slavas zāles dalībnieks Dominiks Hašeks intervijā portālam “isport.cz” pavēstījis, ka aktīvi mēģina panākt, lai Krievijas hokejistiem tiktu liegts piedalīties Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas spēlēs, kas tiks aizvadītas Prāgā 7. un 8. oktobrī.

“Es nepieņemu lēmumus, bet man ir zināms, ka drīz vien NHL tiks nosūtīta vēstule,” Hašeks pavēstīja savā “Twitter” kontā.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!

“Es nevaru sagaidīt spēli un veicināt hokeja attīstību. Tāpat, es uzskatu, ka Čehijas vīzas Krievijas hokejistiem netiks izsniegtas. Mums ir ļoti svarīgi atbalstīt sabiedrotos Ukrainā un sargāt savu pilsoņu drošību, Hašeks pavēstīja intervijā kanālam “Match TV”.

“Viss atkarīgs no katras valsts individuālā lēmuma, bet mums ir neliela problēma – esam Šengenas zonas valsts un riskējam ar to, ka kāda cita valsts varētu viņiem piešķirt vīzu. Mēs gan to vēlamies atrisināt kopā ar Eiropas Savienību un, protams, Čehijas vēstniecību ASV,” par rīcības plānu pavēstīja bijušais vārtsargs.

“Es nevienu netaisos sodīt, tās nav nekādas sankcijas. Mūsu vienīgais mērķis ir mūsu valsts, mūsu sabiedroto un arī Krievijas karavīru drošība, jo ātrāks kara nobeigums izglābs daudz dzīvību. Problēma nav tajā, kur hokejisti piedzimuši, viņi tomēr ir pieauguši cilvēki, tādējādi arī nes atbildību par savas valsts rīcību. Tā tas vienkārši ir,” savu viedokli atklāja Hašeks.

“Daudi nesaprot, ka Krievijas hokejistu piedalīšanās spēlēs ir vairāku miljonu dolāru reklāma Krievijai, tās karam Ukrainā un tās agresīvajai politikai. Vienkārši kāpjot uz ledus, viņi morāli iespaido valsts un Krievijas armijas pašapziņu. Tas būtu grūdiens gan viņiem, gan Krievijas sabiedrotajiem, ieskaitot Čehijas pilsoņus, kas nostājušies viņu pusē. Mēs zinām, ka tas noved pie kara un desmitu, ja ne simtu tūkstošu dzīvību zaudēšanas. Tāpēc es vēlos novērst šo reklāmu, kas novedīs pie tālāka posta. Es nevienu nesodu, tikai vēlos drošību mums un mūsu sabiedrotajiem. Es izdarīšu visu, kas manos spēkos lai nepielaistu Krievijas hokejistus pie šīm spēlēm,” uzsvēra leģendārais vārtsargs.

Prāgā 7. un 8. oktobrī notiks spēles starp Nešvilas “Predators” un Sanhosē “Sharks” vienībām. Nešvilas klubu pārstāv uzbrucējs Jakovs Treņins, bet “Sharks” rindās ir veseli trīs spēlētāji – uzbrucēji Aleksandrs Barabanovs un Jevgēņijs Svečņikovs, kā arī aizsargs Nikolajs Kņižovs.

Dominiks Hašeks NHL karjerā aizvadījis 735 spēles un atvairījis 92,2% pretinieku metienu, kā arī vidēji mačā ielaiis 2,20 vārtus. Izslēgšanas spēlēs Hašekam 119 mačos 92,5% atvairīto metienu un 2,02 vidēji mačā ielaisti vārti. Hokejists ar Detroitas “Red Wings” izcīnījis divus Stenlija kausus, bet 1998. gada Nagano olimpiskajās spēlēs ar Čehijas izlasi vārtsargs izcīnīja zelta godalgu.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: isport.cz

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)