Girgensonam piespēle un “+4”, “Sabres” saber septiņas ripas “Red Wings” vārtos (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas spēlē Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda mājās ar rezultātu 7:3 (4:1, 3:1, 0:1) apspēlēja Detroitas “Red Wings” vienību.

Girgensons šajā mačā spēlēja pirmajā maiņā ar Teidžu Tompsonu un Aleksu Taku, un uz ledus pavadīja 13 minūtes un 16 sekundes.

Uzbrucējs atdeva rezultatīvu piespēli, trīsreiz meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja visus iemetienus, kuros piedalījās, nopelnīja divas soda minūtes, kā arī atstāja laukumu ar pozitīvu lietderības koeficientu “+4”.

Girgensons atkārtoja savu personīgo rekordu – “+4” hokejists nopelnījis tikai vienreiz, 2014. gada 15. novembrī pret Toronto “Maple Leafs”.

Pirmā perioda otrajā minūtē “Sabres” uzbrucējs Alekss Taks atklāja mača rezultātu, bet Bouens Bairams 11. minūtē dubultoja pārsvaru. Bens Šaro 13. minūtē gan vienus vārtus atguva.

Zeks Bensons 23 sekundes vēlāk atjaunoja “Sabres” divu vārtu priekšrocību, taču 16. minūtē Džefs Skiners panāca rezultātu 4:1 Bufalo kluba labā.

Otrās trešdaļas piektajā minūtē Konors Kliftons tika pie piektajiem “Sabres” vārtiem, bet desmitajā minūtē Bouens Bairams pēc Teidža Tompsona un Zemgus Girgensona piespēlēm palielināja pārsvaru līdz piecām ripām.

24 sekundes vēlāk Lūkass Reimonds tika pie otrajiem “Red Wings” vārtiem, taču Džons Džeisons Peterka 14. minūtē panāca 7:2 “Sabres” labā.

Trešā mača nogriežņa 18. minūtē Džeiks Valmans tika pie trešajiem Detroitas kluba vārtiem, bet atlikušo pārsvaru Bufalo komanda noturēja līdz spēles beigām.

Uko-Peka Lūkonens atvairīja 21 no 24 “Red Wings” metieniem, bet Alekss Laions pirms nomaiņas tika galā ar deviņiem no 13 “Sabres” raidījumiem. Džeimss Raimers apstādināja 23 no 26 atlikušajiem metieniem.

Girgensons šosezon 48 spēlēs ticis pie septiņiem vārtu guvumiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

“Sabres” 66 mačos izcīnījuši 67 punktus un atrodas 11. vietā Austrumu konferencē. No izslēgšanas spēlēm klubu šķir pieci punkti, taču astotajā vietā esošā Ņujorkas “Islanders” vienība ar aizvadījusi par divām spēlēm mazāk.

Tikmēr “Red Wings”, kuru zaudējumu sērija sasniegusi sešus mačus, ar 72 punktiem 65 cīņās ieņem devīto pozīciju Rietumu konferencē.

Nākamā spēle Girgensona klubam paredzēta 15. martā mājās plkst. 1:00 pēc Latvijas laika pret Ņujorkas “Islanders” vienību.