Latvijas hokeja izlases kapteinis Teodors Bļugers sniedzis interviju Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Pitsburgas “Penguins” preses dienestam par savu ceļu uz NHL un pieredzi līgā.
“Rīga ir brīnišķīga pilsēta, nedomāju, ka daudzi ir šo pilsētu apciemojuši, bet man paveicies, ka tur uzaugu. Mans tēvs spēlēja profesionālā līgā, tāpēc hokejs vienmēr bijis daļa no mūsu dzīves. Mamma mani veda skatīties viņa spēles, tāpēc ar hokeju iepazinos jau pavisam agri,” par pirmo pieredzi hokejā pastāstīja Bļugers
“Mēs sapratām, ka, lai [Teodors] progresētu, viņam jāspēlē augstā līmenī. Viss bija pavisam vienkārši, mana māsa dzīvo Ņujorkā, tāpēc mēs meklējām vietu tuvumā. Mēs skatījāmies kādu NHL spēli un pārraidē tika minēts, ka Sidnijs Krosbijs spēlēja Šatukas Sentmarijas hokeja skolā. Tā arī viņš tur nonāca,” teica Teodora tēvs Valentīns Bļugers
“Par iespēju spēlēt Minesotā uzzinājām pavisam nejauši. Es spēlēju Maskavā, bet mēs meklējām citus variantus un bijām dzirdējuši par dažādām skolām ASV. Skatījāmies Pitsburgas “Penguins” un Minesotas “Wild” spēles atkārtojumu, dzirdējām par Krosbija jaunatnes gaitām un izlēmām, ka jāspēlē tieši tur,” par ceļu uz Šatukas Sentmarijas hokeja skolu pavēstija Latvijas izlases hokejists.
“Kad sāku spēlēt koledžā, nemaz nezināju, kas ir koledžas hokejs, jo neviens Latvijas spēlētājs iepriekš to īsti nebija darījis. Tā bija lieliska pieredze un man ļoti paveicies, ka spēju būt daļa no Mankato universitātes komandas. Tie bija lieliski gadi kopā ar labiem komandas biedriem un treneriem,” gaitas universitātē klāstīja Bļugers.
“Draftu atceros pavisam miglaini. Vienkārši cerēju, ka tikšu draftēts un bija ļoti īpaši, ka nonācu tieši Pitsburgā. Pat negaidīju, ka dzirdēšu savu vārdu. Tāpat, lieliskas atmiņas man ir par pavadīto laiku Vilksbārs/Skrentonas “Penguins”. No vienas puses, visi sacentāmies par vietu NHL, bet no otras – ieguvu daudz draugu un ir labi spēlēt kopā ar daļu no viņiem arī Pitsburgā. Ar daudziem, kuri spēlē citās komandās, vai arī nespēlē NHL, joprojām uzturu kontaktu,” Latvijas izlases kapteinis atklāja ilgo ceļu uz hokeja Meku.
“Bija liels atvieglojums gūt savus pirmos vārtus NHL. Tikko biju ieradies komandā, darīju visu, kas iespējams, lai paliktu sastāvā. Bija īpaši gūt vārtus mājās un to izdarīt jau otrajā spēlē. Pirmā ripa atrodas manās mājās, sieva to ierāmēja kopā ar bildi,” atminējās Bļugers.
“Lai paliktu NHL, man nacās pamainīt savu spēles stilu, salīdzinot ar koledžu. Vajadzēja gūt jaunas iemaņas, kļūt par daudzpusīgu spēlētāju un dot pienesumu citos veidos. Nevarēju paļauties tikai uz savu meistarību, vajadzēja pieslīpēt spēli aizsardzībā un mazākumā. Kā piemēru sev uzstādīju Braienu Rastu. Protams, gūt vārtus ir patīkami, tāpēc jāpieliek arī citos spēles aspektos, lai varētu pakāpeniski iegūt lielāku lomu komandā,” par jaunajiem pienākumiem NHL stāstīja Bļugers.
“Mums ir fantastiska izlase. Visi lepojas ar valstsvienību, hokejs ir populārākais spotra veids Latvijā, fani ir kaislīgi un vienmēr jūt līdzi komandai. Man ļoti daudz nozīmē iespēja spēlēt izlasē. Tāpat, manuprāt, mums nevajadzētu aprobežoties tikai ar iespēju piedalīties olimpiskajās spēlēs, tāpat kā ar Pasaules čempionātiem. Jā, mums nav superzvaigžņu, bet ar disciplīnu un apņēmību mēs varam celt savas valsts profilu un padarīt cilvēkus Latvijā lepnus,” cerīgs par izlases panākumiem nākotnē bija Latvijas hokeja valstsvienības līderis.
“Bija patīkama sajūta saņemt līgumu. Nedaudz satraucoši doties starpsezonā bez līguma, ļoti vēlējos palikt Pitsburgā. Es mīlu šo pilsētu un komandas biedrus, tāpēc biju laimīgs saņemt līguma pagarinājumu,” hokeja pusi ārpus laukuma izklāstīja Bļugers.
Teodors Bļugers šosezon 52 spēlēs guvis deviņus vārtus un atdevis 12 rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu “+8”. Pitsburgas vienība ar 92 punktiem 69 spēlēs atrodas ceturtajā vietā Austrumu konferencē.
From Latvia to Minnesota, Wilkes-Barre, and now, Pittsburgh.
Teddy Blueger shares where his hockey journey has taken him so far. ⬇️ pic.twitter.com/TuMfjv14vT
— Pittsburgh Penguins (@penguins) April 1, 2022