Balinskis atgriežas sastāvā, “Panthers” asumiem pilnā mačā pieveic “Blue Jackets” (VIDEO)

Šovakar Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas spēlē Latvijas izlases aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Floridas “Panthers” komanda viesos ar rezultātu 5:2 (2:1, 0:0, 3:1) apspēlēja Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets” vienību.

Balinskis šajā spēlē 14 minūtēs un 31 sekundē pa pretinieku vārtiem nemeta, izpildīja vienu spēka paņēmienu un no ledus nokāpa ar neitrālu lietderības koeficientu.

Pirmā perioda otrajā minūtē mača rezultātu atklāja “Panthers” aizsargs Gustavs Forslings, bet astotajā minūtē Jegors Činakovs panāca izlīdzinājumu. Kārters Verheigī vien 22 sekundes vēlāk gan atjaunoja “Panthers” pārsvaru.

Otrajā trešdaļā komandas vārtus neguva, bet trešais mača nogrieznis sākās ar pamatīgiem asumiem – Floridas kluba uzbrucējs Niks Kozinss iegrūda “Blue Jackets” aizsargu Ēriku Gudbransonu apmalē.

Gudbransons īsu brīdi gulēja uz ledus, taču ātri vien cēlās kājās un devās pārmācīt Kozinsu, kurš saņēma vien divas soda minūtes par grūdienu apmalē.

Vēlāk periodā Gudbransons sagrāba Kozinsu un sāka viņu iekaustīt, kā rezultātā sākās vēl viens pamatīgs kautiņš. “Blue Jackets” aizsargs par šo izgājienu saņēma 29 soda minūtes. “Panthers” piederēja skaitliskais pārsvars nākamās septiņas minūtes.

“Panthers” kapteinis Aleksandrs Barkovs 14. minūtē izmantoja vairākumu un dubultoja viesu pārsvaru, taču 17. minūtē Dmitrijs Voronkovs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Atspēlēties mājiniekiem gan neizdevās – Metjū Tkačuks un Ētu Lūstarūnens ieraidīja ripu tukšos “Blue Jackets” vārtos un Balinska klubs svinēja uzvaru.

Elvis Merzļikins šajā mačā nepiedalījās slimības dēļ. Entonijs Stolārzs atvairīja 17 no 19 “Blue Jackets” metieniem, bet Džets Greivzs tika galā ar 31 no 34 “Panthers” raidījumiem.

Balinskis šosezon 16 spēlēs ar “Panthers” guvis vienus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli. Vienā mačā ar Amerikas hokeja līgas (AHL) vienību Šārlotas “Checkers” aizsargs izcēlies ar vienu precīzu metienu.

Tikmēr Merzļikins šosezon 19 spēlēs atvairījis 91,0% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaidis 3,1o vārtus.

“Panthers” ar 36 punktiem 27 spēlēs atrodas trešajā vietā Austrumu konferencē, bet “Blue Jackets” ar 23 punktiem 30 cīņās ierindojas priekšpēdējā, 15. pozīcijā Austrumu konferencē.

Balinska klubam nākamā spēle paredzēta 13. decembrī viesos plkst. 5:00 pret Sietlas “Kraken”, bet Merzļikina vienība sezonu turpinās 15. decembrī izbraukumā plkst. 2:00 pret Toronto “Maple Leafs”.