“Avalanche” papildlaikā satriec čempionus un uzvar pirmo fināla maču (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa fināla pirmajā mačā Kolorado “Avalanche” ar rezultātu 4:3 (3:1, 0:2, 0:0, 1:0) mājās uzvarēja aizvadīto divu sezonu Stenlija kausa čempionus Tampabejas “Lightning”.

Pirmā perioda astotajā minūtē spēles rezultātu atklāja Kolorado kluba kapteinis Gabriels Landeskogs, ievirzot ripu vārtos pēc Mikko Rantanena metiena. Nepilnas divas minūtes pēc Landeskoga vārtu guvuma “Avalanche” pārsvaru dubultoja Valērijs Ņičuškins, raidot ripu starp Andreja Vasiļevska kājsargiem.

Vēlāk pirmajā trešdaļā “Lightning” uzbrucējs Niks Pols izlauzās uz “Avalanche” vārtiem un pēc veiksmīga rikošeta ieraidīja ripu vārtos. Arturī Lekonens 18. minūtē vairākumā tomēr atjaunoja divu vārtu pārsvaru Kolorado komandai, pieliekot nūju Rantanena metienam.

Otro periodu veiksmīgāk aizvadīja aizvadīto divu sezonu čempioni. Ondrejs Palāts 13. minūtē pēc lieliskas saspēles ar Ņikitu Kučerovu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 48 sekundes vēlāk Tampabejas vienība panāca izlīdzinājumu. Mihails Sergačovs no zilās līnijas raidīja plaukstas metienu un pārspēja Dārsiju Kemperu, kuram pamatīgi tika aizsegta redzamība.

Trešajā mača nogrieznī komandas ar vārtu guvumiem neapmainījās, lai gan “Avalanche” vairāk laika pavadīja uzbrukuma zonā. Papildlaikā Valērijs Ņičuškins rādīja, ka izdarīs metienu, bet atdeva zibenīgu piespēli Andrē Burakovskim, kurš raidīja ripu vārtos un deva Kolorado “Avalanche” vadību finālsērijā.

Dārsijs Kempers atvairīja 20 no 23 “Lightning” metieniem, bet Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 34 no 38 “Avalanche” raidījumiem. Kolorado “Avalanche” ir vadībā sērijā ar rezultātu 1-0.

Nākamais mačs notiks naktī uz svētdienu, 19. jūnijā, plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.