Vīgnera un Sotnieka vārti nodrošina “Dragons” vietu Francijas līgas finālā

Šovakar Francijas hokeja līgas (Ligue Magnus) pusfināla ceturtajā mačā Kristapa Sotnieka un Rolanda Vīgnera pārstāvētā Ruānas “Dragons” komanda viesos ar rezultātu 5:1 (3:0, 1:0, 1:1) sagrāva Emīla Ģēģera un Daniela Goršānova Seržī-Pontuāzas “Jokers” vienību.

Sērijā rezultāts kļuvis 4-0 “Dragons” labā, kas ļauj komandai iekļūt finālā.

Vīgners 10. minūtē realizēja vairākumu, atklājot mača rezultātu. Zīmīgi, ka tas bija vienīgais uzbrucēja metiens pa vārtiem spēlē. Tikmēr Sotnieks otrajā trešdaļā spēja panākt 4:0. Aizsargs divreiz meta pa vārtiem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Regulārajā sezonā Vīgneram 41 spēlē 46 (27+19) punkti, bet Sotniekam 44 mačos 15 (4+11) punkti. Deviņās izslēgšanas cīņās Vīgners ticis pie astoņiem (4+4) punktiem, bet Sotnieks septiņos mačos guvis trīs vārtus.

Ģēģeris veica četrus metienus pa vārtiem un pabeidza maču ar negatīvu lietderību “-2”. Savukārt Goršānovs rezultatīvi piespēlēja vienīgajos komandas vārtos, trīsreiz meta pa vārtiem un pameta laukumu ar negatīvu lietderību “-2”.

Regulārajā sezonā Ģēģeris 29 spēlēs guva 33 (23+10) punktus, bet Goršānovs 44 cīņās tika pie astoņiem (1+7) punktiem. Izslēgšanas spēlēs Ģēģerim desmit spēlēs septiņi (5+2) punkti, bet Goršānovam desmit mačos četri (0+4) punkti.

Citā mačā Latvijas hokejistu Rūdolfa Polca un Ņikitas Jevpalova Bordo “Boxers” vienība ar rezultātu 4:3 (1:0, 2:2, 1:1) izbraukumā apspēlēja Grenobles “Bruleurs De Loups”.

“Boxers” atrodas vadībā sērijā ar rezultātu 3-1.

Jevpalovs veica divus metienus pa vārtiem un saņēma divas soda minūtes. Polcs atdeva rezultatīvu piespēli, vienreiz meta pa vārtiem un uzvarēja četrus no 11 iemetieniem.

Regulārajā sezonā Jevpalovs 44 spēlēs nopelnīja 39 (16+23) punktus, bet Polcs 31 mačā tika pie 16 (10+6) punktiem. Play-off Jevpalovs desmit cīņās nopelnījis deviņus (3+6) punktus, bet Polcs desmit spēlēs guvis četrus (2+2) punktus.

Sērijas piektā spēle paredzēta 30. martā.