TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Vai Beļģijā un Nīderlandē var nopelnīt ar hokeju? Stāsta Verners Egle

Verners Egle, Hokejazinas.com

Verners Egle | FOTO: Privātais arhīvs

Latvijas hokejists Verners Egle, kurš šosezon pārstāv Beļģijas un Nīderlandes apvienotās līgas (“BeNeLiga”) komandu Mešelenas “Golden Sharks”, sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par čempionātu un atklāja, ka paralēli hokejam ir uzsācis studijas Beļģijā.

Aizvadīto sezonu Verners Egle (23) iesāka Zviedrijas pēc spēka 3. līgas (“HockeyEttan”) komandā “Stromsbro IF”, kur astoņos mačos tika pie vieniem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, taču vēlāk pievienojās “Optibet” hokeja līgas (OHL) komandai HK “Liepāja”, 16 spēlēs sakrājot 19 punktus (6+13).

Šosezon uzbrucējs Beļgijas klubā aizvadījis sešas spēles, kurās guvis sešus vārtus un atdevis septiņas rezultatīvas piespēles. Mešelenas klubs astoņu komandu konkurencē ar divām uzvarām pamatlaikā un divām pagarinājumā ieņem 5. vietu.

“Paralēli hokejam Antverpenes augstskolā studēju internacionālo biznesu un loģistiku. Attālums līdz Mešelenai ir aptuveni 25 kilometri. Skatījos, kur turpināt karjeru, bet prioritāte bija mācības augstskolā. Devos prom no Amerikas, jo tur neizdevās iecerētais, tādēļ nākamais mērķis bija atrast vietu, kur turpināt studijas. Bija dažādi piedāvājumi, taču izvēlējos braukt uz Beļģiju, jo lielāku akcentu vēlējos likt tieši uz izglītību. Uzskatu, ja labi spēlē, arī no Beļģijas ir iespēja nākotnē pakāpties augstākā līmenī.

Domāju, ka Latvijas čempionāta līmenis ir augstāks par “BeNeLiga”, bet šeit ir četras, piecas komandas, kuras noteikti varētu konkurēt ar OHL vadošajām vienībām. Rezultātu pārsvarā veido leģionāri, šeit spēlē daudz somu un kanādiešu. Esmu runājis ar citiem ārzemju hokejistiem, un viņi teikuši, ka čempionāta līmenis lēnām iet uz augšu, komandas kļūst profesionālākas un progresē. Man pietiek laika gan mācībām, gan hokejam, un man nav jāizdara izvēle par labu vienam vai otram.

“Golden Sharks” skaitās pusprofesionāls klubs, jo vairāki spēlētāji paralēli hokejam strādā un mācās. Tāpat ir hokejisti, kuri saņem lielāku algu nekā citi. Es par spēlēšanu saņemu atalgojumu, kā arī klubs man ir iedevis automašīnu un nodrošinājis dzīvesvietu. Man nav jāsatraucas ne par ko. Visticamāk, šosezon mēs būsim tabulas vidusdaļā. Sezonas sākumā vairākiem spēlētājiem bija savainojumi, savukārt kalendārā pirmie mači bija jāaizvada pret top komandām.

Cik zinu, tad visos līgas klubos tie maksātas algas, un domāju, ka tās ir lielākas nekā Latvijas čempionātā. Neesmu precīzi informēts, cik daudz Latvijā saņem top spēlētāji, bet zinu, ka vairāki hokejisti Nīderlandē saņem lielu atalgojumu. Trīs klubus var izcelt kā pilnībā profesionālus – Ljēžu, Hērenvēnu un arī Hāgu. Nīderlandes klubi kotējas augstāk nekā Beļģijas, taču starpība nav liela.”

Verners norāda, ka, neskatoties uz mācībām Antverpenē, viņš nākamsezon būtu gatavs mainīt komandu un spēlēt arī augstākā līmenī, ja šāds piedāvājums sekos.

“Augstskolā man jāstudē vēl trīs gadus, bet nevaru apgalvot, ka visu šo laiku es palikšu šajā klubā. Mācību iestādi es neplānoju mainīt, taču, ja man būs labāks piedāvājums no kāda cita kluba, tad neizslēdzu variantu pēc sezonas mainīt dzīvesvietu. Patlaban es izbaudu hokeju šeit – spēlēju daudz un ar visu esmu apmierināts.

Pēc aizvadītās sezonas biju izlēmis nepalikt Liepājā. Man bija piedāvājumi no Polijas, Anglijas un Zviedrijas, bet izvēlējos Beļģiju,” uzsvēra hokejists.

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)