Tralmakam lielisks sniegums uzvarā, Jaka un Zīles “Verva” pārāka latviešu derbijā

Šovakar Čehijas Ekstralīgas spēlēs laukumā devās četri Latvijas hokejisti.

Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno “Rytiri” komanda izbraukumā ar rezultātu 8:4 (2:2, 4:2, 2:0) sagrāva Liberecas “Bli Tygri”.

Tralmaks guva divus vārtus, bet laukumā pavadītajās 16:40 minūtēs četras reizes meta pa vārtiem un uzvarēja vienu no trīs iemetieniem.

Latvietis pirmās trešdaļas vidū panāca 1:1 un trešā perioda vidū realizēja vairākumu, uzstādot mača gala rezultātu.

Uzbrucējs šosezon 28 cīņās ticis pie 21 (13+8) punkta.

“Rytiri” ar 27 punktiem 28 mačos ierindojas priekšpēdējā, 13. vietā līgā. Nākamā spēle Tralmaka klubam paredzēta 30. decembrī mājās pret Brno “Kometa”.

Citā mačā Jāņa Jaka un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva” viesos ar rezultātu 5:1 (3:0, 0:1, 2:0) pārspēja aizsarga Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield”.

Jaks 18:26 minūtēs trīsreiz apdraudēja pretinieku cietoksni un divus metienus bloķēja. Zīle nospēlētajās 19:38 minūtēs bloķēja vienu metienu un noslēdza maču ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”. Abi latvieši sastādīja otro aizsargu pāri.

Šosezon Zīle 30 spēlēs nopelnījis piecus punktus (1+4), bet Jaks 22 mačos ticis pie 11 (3+7) punktiem.

Freibergs sev atvēlētajās 20 minūtēs un 30 sekundēs vienreiz meta pa vārtiem un sakrāja negatīvu lietderību “-2”.

Šosezon 29 spēlēs Freibergs guvis vienus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

“Mountfield” ar 46 punktiem 30 cīņās ierindojas septītajā vietā. Nākamais mačs Hradeckrāloves vienībai paredzēts 30. decembrī pret Tršinecas “Ocelari”.

“Verva” ar 53 punktiem pēc 30 spēlēm ieņem 4. vietu. Nākamo maču abu Latvijas aizsargu komanda aizvadīs 30. decembrī pret “Mlada Boleslav”, kuras sastāvā šosezon pa spēlei aizvadīja Kristers Zvagulis un Edgars Kulda.