Rubīns rezultatīvi debitē Čehijas Ekstralīgā, Bukartam neieskaita vārtus

Kristiāns Rubīns, hokejazinas.com

Kristiāns Rubīns ar partneriem | Foto: Petr Kotala, Vitkovices "Ridera"

Šodien pirmajā Čehijas Ekstralīgas spēļu dienā laukumā devās astoņi Latvijas hokejisti.

Latviešu derbijā aizsarga Kristiāna Rubīna pārstāvētā Plzeņas “Škoda” ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) papildlaikā pārspēja brāļu Riharda un Roberta Bukartu Vitkovices “Ridera”.

Rubīns otrā perioda 49. sekundē rezultatīvi piespēlēja komandas pirmajos vārtos, palīdzot realizēt vairākumu. Aizsargs nospēlētajās 21:24 minūtēs saņēma četras soda minūtes, trīsreiz meta pa vārtiem un bloķēja divus metienus.

Šī bija Rubīna debijas spēle Čehijas Ekstralīgā.

Šodien jau ziņojām, ka Rubīns tika iecelts par “Škoda” kapteiņa asistentu.

Rihards Bukarts pirmajā periodā guva vārtus, bet tie tika atcelti pēc video atkārtojuma skatīšanās. Uz ledus pavadītajās 15 minūtēs un vienā sekundē Rihards pa reizei izpildīja un bloķēja metienu, kā arī pielietoja spēka paņēmienu.

Viņa brālis Roberts 16:04 minūtēs piecas reizes (!!!) meta pa vārtiem.

Abām komandām nākamā spēle paredzēta 20. septembrī – Rubīna “Škoda” spēkosies ar Kristapa Zīles Litvīnovas “Verva”, bet brāļu Bukartu “Ridera” viesosies pie Liberecas “Bili Tygri”.

Citā spēlē starp latviešu hokejistiem Kristapa Zīles komanda Litvīnovas “Verva” savā laukumā ar 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) pārspēja Ralfa Freiberga un Oskara Batņas pārstāvēto Hradeckrāloves “Mountfield”.

Zīle nospēlētajās 20:51 minūtēs veica divus metienus pa vārtiem un bloķēja trīs sāncenšu mēģinājumus.

Freibergs teju 19 minūtēs saņēma četras soda minūtes, bet Batņa 17 minūtēs un vienā sekundē izpildīja un bloķēja pa diviem metieniem, pielietoja spēka paņēmienu, uzvarēja astoņus no 17 iemetieniem un pameta laukumu ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”.

“Mountfield” nākamais mačs plānots 20. septembrī pret Brno “Kometa”.

Savukārt Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno “Rytiri” ar rezultātu 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) kapitulēja Pardubices “Dynamo”.

Tralmaks sev atvēlētajās 15 minūtēs un 14 sekundēs divreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un uzvarēja vienīgo iemetienu.

Jāpiebilst, ka laukumā devās arī 52 gadus vecais Jaromīrs Jāgrs, kurš asistēja vienīgajos “Rytiri” vārtos.

“Rytiri” nākamo spēli aizvadīs 20. septembrī mājās pret Prāgas “Sparta”.

Visbeidzot Karlovi Varu “Energie” ar diviem latviešu aizsargiem ierindā – Jāni Jaku un Robertu Mamčicu – ar rezultātu 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) piekāpās Česke Budejovices “Motor”.

Jaks 25 minūtēs uz ledus veica trīs metienus pa vārtiem un iekrāja negatīvu lietderību “-2”.

Bet Mamčics uz laukuma atradās 21 minūti un 33 sekundes, kurās bloķēja un veica pa diviem metieniem, kā arī spēli pabeidza ar negatīvu lietderību “-1”.

Abu latviešu pārstāvētā “Energie” nākamreiz laukumā kāps 20. septembrī, kad krustos nūjas ar “Mlada Boleslav”.