Ri. Bukarta bullītis un piespēle atnes uzvaru, Mitens atvaira 28 metienus

Šovakar Čehijas Ekstralīgas spēlēs laukumā devās seši Latvijas hokejisti.

Vārtsarga Mareka Mitena un uzbrucēja Eduarda Tralmaka Kladno “Rytiri” viesos ar rezultātu 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) piekāpās Karlovi Vari “Energie”.

Mitens sargāja “Rytiri” vārtus otro spēli pēc kārtas, tiekot galā ar 28 no 32 metieniem.

Tralmaks uz ledus pavadīja 19:25 minūtes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem, pielietoja spēka paņēmienu, uzvarēja vienu no diviem iemetieniem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu “-2”.

Tralmaks šosezon 37 mačos izcēlies ar 17 precīziem metieniem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr vārtsargs Mitens divos mačos atvairījis 88,9% metienu, ielaižot vidēji 3,50 ripas spēlē.

“Rytiri” ar 30 punktiem 37 spēlēs ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē. Nākamo maču latviešu pārstāvētā komanda aizvadīs 26. janvārī pret “HC Olomouc”.

Latviešu pārstāvēto klubu duelī brāļu Roberta un Riharda Bukartu pārstāvētā Vitkovices “Ridera” viesos ar 4:3 (1:2, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield”.

Rihards Bukarts atdeva rezultatīvu piespēli komandas pirmajos vārtos, iemeta uzvaru nesošo bullīti, kā arī nospēlētajās 16:35 minūtēs vienreiz meta pa vārtiem, bloķēja trīs pretinieku metienus un pabeidza maču ar pozitīvu lietderību “+1”.

Viņa brālis Roberts 13 minūtēs un 36 sekundēs pielietoja spēka paņēmienu.

Rihardam šis bija tikai trešais mačs “Ridera” rindās, kuros viņš atdevis vienu rezultatīvu piespēli. Roberta kontā 35 spēlēs deviņi vārtu guvumi un trīs rezultatīvas piespēles.

Freibergs 19:47 minūtēs izcēlās ar vienu metienu, spēka paņēmienu, bloķētu metienu un pozitīvu lietderību “+1”.

Aizsargs 40 mačos izcēlies ar vienu precīzu metienu un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

“Mountfield” ar 58 punktiem 40 spēlēs ierindojas astotajā pozīcijā. Nākamo maču Freiberga pārstāvētā komanda aizvadīs 26. janvārī pret Brno “Kometa”.

“Ridera” ar 44 punktiem 36 spēlēs atrodas vien 12. pozīcijā. Bukartu pārstāvētā komanda nākamo maču aizvadīs 25. janvārī pret Karlovi Vari “Energie”.

Visbeidzot aizsargu Jāņa Jaka un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva” ar 4:1 (0:0, 3:0, 1:1) pārspēja “HC Olomouc”.

Jaks otrās trešdaļas 8. minūtē ar precīzo metienu atklāja mača rezultātu. Aizsargs 22:51 minūtēs piecas reizes (!!!) meta pa vārtiem un saņēma četras soda minūtes. Viņa maiņas biedrs Zīle nospēlētajās 17:29 minūtēs pielietoja divus spēka paņēmienus un no ledus nokāpa ar pozitīvu lietderību “+2”.

Jaks 32 spēlēs izcēlies ar četriem precīziem metieniem un 15 rezultatīvām piespēlēm, bet Zīle 38 mačos guvis divus vārtus un izdarījis piecas rezultatīvas piespēles.

“Verva” ar 65 punktiem 39 mačos ieņem ceturto vietu. Abu latviešu komandai nākamā spēle paredzēta 26. janvārī pret Pardubices “Dynamo”.