Patriks Ozols: Pēc bronzas izcīnīšanas mūsu pārliecība ir ļoti augusi

Latvijas hokeja izlases un Čehijas pēc spēka 2. līgas komandas Jihlavas “Dukla” aizsargs Patriks Ozols sarunā ar “hokej.cz” dalījās domās par šo sezonu.

Šobrīd Ozols Latvijas izlases sastāvā piedalās turnīrā Slovākijā “Kaufland Cup”.

“Es domāju, ka pēc bronzas izcīnīšanas mūsu pārliecība ir ļoti augusi. Mēs tagad zinām, ka varam spēlēt ar jebkuru un uzvarēt. Piemēram, mēs ieradāmies Slovākijā, lai uzvarētu visā turnīrā – tas bija mūsu vienīgais mērķis šeit,” saka Ozols.

Turnīru Latvija iesāka ar pārliecinošu uzvaru pret Norvēģiju ar 5:0. Šodien Latvija spēkosies ar mājinieci Slovākiju.

“Mums bija lēns sākums [pret Norvēģiju – hokejazinas.com]. Situāciju bija daudz abās laukuma pusēs. Par laimi, pirmie guvām vārtus, tāpēc spēle nedaudz atvērās un pēc tam varējām izmantot savas iespējas.

Mačs ar Norvēģiju drīzāk bija neliels pārbaudījums pirms šodienas lielās pārbaudes ar Slovākiju. Jebkurā gadījumā tam vajadzētu būt jautram, un es ļoti gaidu šo maču. Mēs spēlējam hokeju tieši tādiem mačiem,” uzsver Ozols.

Oficiālos turnīros Ozols Latvijas izlasi pārstāvēja 2022. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs, laukumā dodoties divos mačos. Pasaules čempionātā aizsargam vēl nav izdevies spēlēt. Ozols neslēpa, ka vēlētos piedalīties 2024. gada pasaules čempionātā, kurš norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā.

“Tas būtu lieliski. Un tas arī ir mans galvenais mērķis. Tāpēc es katru dienu smagi strādāju un cenšos pilnveidoties. Cerams, ka iekļūšu komandā un varēšu pārstāvēt savu valsti. Īpaši pēc pagājušā čempionāta, kad redzēju, kas notiek Rīgā un cik traki tur fani. Interese par hokeju Latvijā jau tā ir liela, taču pēc bronzas medaļām kļuvusi vēl lielāka,” stāsta Ozols.

“Bērnībā sanāca sekot vairākiem hokejistiem, ar kuriem tagad esmu izlasē. Piemēram, Kaspars Daugaviņš ir viens no tiem, kuru skatos kopš bērnības. Atceros, kad viņš spēlēja NHL, viņa neticamos vārtus,” atminās 22 gadus vecais aizsargs.

Šosezon Ozols pārstāv Čehijas 2. līgas komandu Jihlavas “Dukla”. Viņš uz dažām spēlēm tika izīrēts Čehijas Ekstralīgas komandai “HK Olomouc”.

“Čehijā izdodās satikt latviešus. Piemēram, Frenks Razgals spēlē Porubā. Biju pie viņa ciemos pirms sezonas, tiksimies atkal Vecgada vakarā. Daniels Bērziņš spēlē Vsetīnā un Edgars Kulda spēlē Prāgas “Slavia”. Kad mums ir savstarpēji mači, pēc tiem vienmēr pļāpājam. Ir ļoti patīkami redzēt draugus un runāt latviski.

Šī ir laba sezona, mēs spēlējam labi. Mums ir laba komanda, un mēs pilnveidojamies ar katru mēnesi. Nevaru sagaidīt, kad sāksies izslēgšanas spēles, un spēsim parādīt, ko mēs varam.

“Olomouc” man zvanīja, ka viņiem trūkst aizsarga un, ka viņi vēlētos, lai es spēlēju pie viņiem. Tas bija ātri – es tur ierados, nospēlēju maču un braucu atpakaļ. Tas nebija viegli, taču tā bija lieliska iespēja, kādu vienmēr vajag izmantot. Es atnācu mājās pusnaktī un tad cēlos 7:20, tātad nebija tik traki,” smejās Ozols.

“Es cenšos mācīties čehu valodu, bet tas ir diezgan grūti. Es saprotu apmēram trīsdesmit procentus no lietām, par kurām runā. Galvenokārt, saproti lietas tieši uz ledus, piemēram, kad treneri kaut ko skaidro un lieto hokeja terminus. Kā jau saku, cenšos mācīties, centīšos tam pievērst lielāku uzmanību un cerams, ka sezonas beigās varēšu runāt mazliet labāk,” noslēdz aizsargs.

Aizsargs 26 cīņās Čehijas 2. līgā guvis divus vārtus un atdevis deviņas rezultatīvas piespēles. Ozols šosezon debitēja Čehijas Ekstralīgā, taču trīs mačos pie punktiem netika.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: hokej.cz

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)