Mitens: Pirmajā nedēļā Jāgrs man nevarēja iemest

Čehijas Ekstralīgas komandas Kladno “Rytiri” Latvijas vārtsargs Mareks Mitens sarunā ar portālu “Sportacentrs.com” pastāstīja par savu nokļūšanu komandā, kā arī iepazīšanos ar leģendāro Jaromīru Jāgru.

Mitens 12. janvārī noslēdza līgumu ar “Rytiri”, bet debiju piedzīvoja nedaudz vairāk kā pēc nedēļas, uzreiz tiekot atzītam par mača labāko spēlētāju.

“Saņēmu ziņu no komandas labākā vārtu guvēja Eduarda Tralmaka, un drīz vien nāca oficiāls piedāvājums. Uzreiz piekritu. Tā tomēr ir Čehijas augstākā līga – labs līmenis.

Domāju, ka satraukums būs pat lielāks. No otras puses, zināju, ka esmu sevi uzturējis labā formā, ka esmu cītīgi trenējies. Pirmajā periodā nebija gluži panika, bet gribējās izdarīt vairāk nekā vajag. Noķēru pirmos metienus, atdevu pirmās piespēles, un tad jau iejutos.

Galvenais mērķis, ko sev nospraudu – sākt spēlēt un spēlēt stabili. Neesmu sev uzlicis konkrētus mērķus saistībā ar statistiku. Gribas izcīnīt pāris uzvaras, lai vairs neesam pēdējie,” saka Mitens.

Mitens pēdējās septiņas sezonas pavadīja spēlējot dažādās Ziemeļamerikas līgās. Aizvadītajā sezonā cirkšņa traumas dēļ Mitens laukumā devās tikai vienā spēlē Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) komandas Adirondakas “Thunder” rindās, kurā atvairīja 30 metienus no 35 un cieta zaudējumu.

“Gaidīju sezonas sākumu. Paraksti kāds dabū traumu, kāds pēdējā brīdī aizbrauc uz Eiropu. Parādās brīvas vietas. Šajā sezonā nekas nenotika, nekas neatvērās. Sapratu, ka jau tā gadu neesmu spēlējis, tāpēc jāsāk meklēt varianti Eiropā.

Pirms atbraukšanas bija satraukums, kā būs ar veselību. Aiz muguras trīs spēles, un varu teikt, ka viss ir kārtībā. Esmu priecīgs atkal spēlēt hokeju. Tagad gribas izcīnīt arī kādu uzvaru,” lēmumu atgriezties Eiropā un sezonas mērķus atklāj vārtsargs.

Kladno “Rytiri” klubs pieder leģendārajam hokejistam Jaromīram Jāgram, kurš arī dodas laukumā 51 gada vecumā. Šosezon leģendas kontā četras rezultatīvas piespēles 14 mačos.

“Atlidoju, ienācu ģērbtuvēs, noliku somu – un man priekšā stāv Jāgrs. Mute bija vaļā, bet centos neizrādīt. Viņš trenējas kopā ar komandu, pēc treniņiem slido ar svara vestēm. Pirmajā nedēļā viņš man neko nevarēja iemest. Kad beidzot dabūja ripu vārtos, teicu, lai paņem līdzi uz mājām un noliek redzamā vietā pie sienas,” stāsta Mitens.

Mitens trīs mačos atvairījis 90,3% metienu, ielaižot vidēji 3,05 ripas spēlē.

“Rytiri” ar 30 punktiem 39 spēlēs ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Sportacentrs.com

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)