Mitens debitē Čehijas Ekstralīgā, Jaks rezultatīvs pret brāļiem Bukartiem

Čehijas Ekstralīgā šovakar savu debiju piedzīvoja Latvijas vārtsargs Mareks Mitens.

Mitena un uzbrucēja Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno “Rytiri” mājās ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) atzina Česke Budejovices “Motor” pārākumu.

Mitens atvairīja 28 no 31 (90,32%) pretinieku metiena.

Vārtsargam šī bija pirmā spēle sezonā. Mitens devās laukumā pirmoreiz kopš 2022. gada rudens. Aizvadītajā sezonā cirkšņa traumas dēļ latvietis piedalījās tikai vienā mačā Austrumkrasta hokeja līgā (ECHL).

Tralmaks 19 minūtēs un 14 sekundēs izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja četrus sāncenšu metienus, veica vienu spēka paņēmienu, uzvarēja savā vienīgajā iemetienā un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu ”-1”.

Uzbrucējs šosezon 36 mačos izcēlies ar 17 precīziem metieniem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

“Rytiri” ar 30 punktiem 36 spēlēs ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē. Nākamo maču latviešu pārstāvētā komanda aizvadīs 23. janvārī, plkst. 18:30 izbraukumā tiekoties ar Karlovi Vari “Energie”.

Latviešu pārstāvēto klubu duelī brāļu Roberta un Riharda Bukartu pārstāvētā Vitkovices “Ridera” savā laukumā ar 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) pārspēja aizsargu Jāņa Jaka un Kristapa Zīles pārstāvēto Litvīnovas “Verva”.

Roberts uz ledus pavadīja 15 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar vienu metienu un neitrālu lietderības koeficientu.

Uzbrucējs 34 spēlēs guvis deviņus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles.

Rihards 13 minūtēs un 38 sekundēs izdarīja vienu metienu, izpildīja vienu spēka paņēmienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Uzbrucējam šis bija tikai otrais mačs “Ridera” rindās. Pagaidām Rihards jaunā kluba rindās nav ticis pie punktiem.

Jaks 17 minūtēs un 58 sekundēs atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, trīsreiz apdraudēja sāncenšu cietokšņa drošību, bloķēja vienu pretinieku metienu un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu ”-1”.

Aizsargs 31 spēlē izcēlies ar trīs precīziem metieniem un 15 rezultatīvām piespēlēm.

Zīle uz ledus pavadīja 15 minūtes un 51 sekundi, izpildot trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķējot divus sāncenšu metienus un laukumu pametot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Aizsargs 37 mačos guvis divus vārtus un izdarījis piecas rezultatīvas piespēles.

Bukartu pārstāvētā komanda ar 42 punktiem 35 spēlēs atrodas vien 12. pozīcijā, bet Jaka un Zīles pārstāvētā “Verva” ar 65 punktiem 39 mačos ieņem ceturto vietu.

Latviešu pārstāvētie klubi nākamās spēles aizvadīs 23. janvārī. “Verva” plkst. 18:30 savā laukumā uzņems “Olomouc”, bet “Ridera” plkst. 19:00 viesosies pie aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētās Hradeckrāloves “Mountfield”.

Freiberga pārstāvētā “Mountfield” šovakar, spēlējot izbraukumā, papildlaikā ar 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) pārspēja Plzeņas “Škoda”

Freibergs 17 minūtēs un 41 sekundē reizi apdraudēja pretinieku vārtu drošību, bloķēja vienu sāncenšu metienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu ”+1”.

Aizsargs 39 mačos izcēlies ar vienu precīzu metienu un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

“Mountfield” ar 57 punktiem 39 spēlēs ierindojas astotajā pozīcijā.

Nākamo maču Freiberga pārstāvētā komanda aizvadīs 23. janvārī, plkst. 19:00 mājās tiekoties ar Bukartu pārstāvēto “Ridera”.