Krastenbergs rezultatīvs latviešu pārstāvēto klubu duelī, AIK panāk sērijā līdzsvaru

Latvijas izlases uzbrucējs Renārs Krastenbergs šovakar izcēlās ar rezultatīvu piespēli Zviedrijas pēc spēka otrās līgas (Allsvenskan) ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē pret latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvēto Ērnšeldsvīkas “MoDo”.

Krastenberga rezultatīvais sniegums palīdzēja Solnas AIK mājās ar 5:4 (1:2, 3:0, 1:2) pieveikt Gudļevska ”MoDo” un sērijā panākt neizšķirtu (2-2).

24 gadus vecais Krastenbergs 69 sekundes pirms otrā perioda beigām asistēja Latvijas izlases bijušā uzbrucēja Aleksandra Semjonova dēla Maksima vārtu guvumā, palīdzot AIK tobrīd panākt uz tablo 4:2.

Krastenbergs laukumā pavadīja 12 minūtes un sešas sekundes, izpildot divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķējot divus sāncenšu metienus un maču noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latviešu uzbrucējs regulārajā sezonā 45 spēlēs guva septiņus vārtus un atdeva 15 rezultatīvas piespēles, bet sešos izslēgšanas mačos ir sakrājis četrus (1+3) punktus.

Tikmēr Semjonovs nospēlēto sešu minūšu un septiņu sekunžu laikā atzīmējās ne tikai ar gūtiem vārtiem, bet arī rezultatīvu piespēli. 22 gadus vecais uzbrucējs, kuram ir Zviedrijas pilsonība, maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Semjonovs regulārajā čempionātā 49 spēlēs izcēlās ar četriem vārtu guvumiem un tikpat rezultatīvām piespēlēm, bet sešos izslēgšanas mačos viņa kontā jau ir trīs (1+2) punkti.

Gudļevskis šoreiz palika uz rezervistu soliņa.

Latvijas izlases vārtsargs regulārajā sezonā devās laukumā 39 spēlēs, kurās atvairīja 92,0% pretinieku metienu un vidēji ielaida 1,88 ripas. Savukārt divos aizvadītajos izslēgšanas mačos Gudļevskis ir neitralizējis 87,2% metienu un ielaidis 2,44 vārtus.

Nākamā sērijas spēle paredzēta 25. martā (pulksten 19:30). ”MoDo” to aizvadīs savā laukumā.

Autors: Rainers Rogs Avots: Allsvenskan