SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Kerčs juniors: Strādāt ar Latvijas izlasi būtu ļoti aizraujoši

Bijušais Latvijas hokejists Aleksandrs Kerčs juniors sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par pedējiem pavadītajiem gadiem spēlētāja statusā, kā arī atklāja, kā nokļuva Vācijas hokeja līgas (DEL) klubā Štraubingas “Tigers”, kurā viņš strādā par individuālo prasmju treneri (Skills Coach).

Aleksandrs Kerčs juniors (30) Latvijā pedējo reizi spēlēja 2015./2016. gada sezonā, kad pārstāvēja HK “Kurbads”, izcīnot sudraba medaļas. Pēc tam viņš karjeru turpināja Vācijā, četras sezonas pārstāvēdams “EV Pegnitz” klubu 4. līgā. 2019./2020. gada sezonā uzbrucējs 20 spēlēs guva 18 vārtus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Šis pagaidām ir pēdējais ieraksts viņa spēlētāja CV.

“Vācijā ierados pirms pieciem gadiem un pievienojos “EV Pegnitz” klubam no 4. līgas. Toreiz kluba menedžeris mani atrada un uzaicināja caur Facebook platformu. Zināju, ka vairs nespēlēšu augstā līmenī. Vācijā vienmēr esmu juties ļoti labi, jo mans tēvs [bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Kerčs] šeit nospēlēja septiņu gadus. Bija doma, ka pēc pirmās sezonas klubā sanāks nokļūt augstākā līmenī, taču izsisties līdz trešajai vai otrajai līgai nebija viegli. Ja esi viens, tad ir vienkāršāk, bet, ja ar ģimeni par kuru jārūpējas un jāuztur, – grūtāk,” skaidro bijušais hokejists.

“Pēc četriem pavadītajiem gadiem klubā sapratu, ka vēlos palikt hokejā un strādāt šajā sfērā. Latvijā agrāk biju vadījis treniņus un vēlējos iet šo ceļu. Iepazinos ar vienu no NHL treneriem, kurš Vācijā organizēja nometnes. Pajautāju, vai varu kopā ar viņu piedalīties šajās nometnēs. Divus gadus ar viņu kopā vadījām nometnes, strādāju ar bērniem. Pēc tam vadīju šeit arī individuālos treniņus – slidošanas apmācība, metieni un nūjas tehnika. Katru nedēļu vīkendā bija treniņi. Sāku ar nelielām treniņu grupām, kurās bija pieci bērni, bet vēlāk viņu skaits sasniedza ap trīsdesmit.”

Treneris teic, ka nokļūšana DEL klubā Štraubingas “Tigers” ir likumsakarīgs solis, jo individuālo prasmju treneri Eiropā ir maz, savukārt Vācijas augstākajā līgā Kerčs juniors ir vienīgais Skills Coach pārstāvis. Klubu sistēmās ir tā saucamie Development Coach jeb attīstības treneri, taču Štraubingas kluba pārstāvis norāda, ka oficiāli viņš varētu būt vienīgais Skills Coach DEL.

“Man pazvanīja pazīstams cilvēks un teica, ka mani vēlas redzēt viens junioru klubs. Viņi bija dzirdējuši, ka strādāju nometnēs kopā ar NHL treneri. Tas bija mans mērķis – velējos, lai mani pamana. Man bija trīs piedāvājumi, viens klubs vēlējās, lai paralēli spēlēšanai arī aizvadu treniņus, taču izlēmu pievienoties Štraubingas junioru komandai. Trenēju arī U-18 un U-20 hokejistus, bet tad sekoja saruna ar “Tigers” sporta menedžeri, kurš solīja atnākt paskatīties manus treniņus. Sākumā viņš neieradās, bet vēlāk izteica piedāvājumu novadīt treniņu diviem DEL hokejistiem. Pēc klātienes tikšanās un treniņu apmeklējuma šoreiz jau sekoja piedāvājums pievienoties DEL klubam,” par nokļūšanu starp profesionāļiem stāsta Kerčs juniors.

“Ja piedāvātu trenēt Latvijas izlasi, tas būtu ļoti aizraujoši. Protams, ka vēlētos pievienoties izlasei. Arī ar Vācijas valstsvienību strādāt būtu interesanti. Pirms sezonas strādāju ar diviem Vācijas izlases kandidātiem – aizsargu Marselu Brandu un uzbrucēju Andreasu Ederu, kuri pārstāv Štraubingas klubu. No piedāvājuma strādāt ar izlasi nekad nevajag atteikties,” norāda bijušais spēlētājs.

 

Aleksandrs Kerčs juniors, hokejazinas.com

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)