Jaks uguņo Čehijā, lielisks sniegums arī Freibergam

Latvijas izlases aizsargs Jānis Jaks šovakar izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm Litvīnovas ”Verva” uzvarā, bet viņa komandas biedrs Ralfs Freibergs atzīmējās ar diviem punktiem. Tāpat rezultatīvs Čehijā bija arī uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals.

Jaka, Freiberga un aizsarga Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas ”Verva” viesos ar 8:1 (4:0, 3:1, 1:0) sagrāva ”Olomouc”.

27 gadus vecais Jaks asistēja komandas pirmajos, trešajos un pēdējos gūtajos vārtos. Tikmēr Freibergs izcēlās ar rezultatīvām piespēlēm ”Verva” sestajos un septītajos vārtos.

Jaks 19 minūtēs un 58 sekundēs izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +3.

Latvijas izlases aizsargs šosezon 34 mačos ir sakrājis 17 (4+13) punktus.

Freibergs nospēlēja 18 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +3.

Pieredzējušais aizsargs 30 mačos ir nopelnījis 11 (1+10) punktus.

Tikmēr Zīle laukumā pavadīto 19 minūšu un 47 sekunžu laikā bloķēja vienu pretinieku metienu, pielietoja divus spēka paņēmienus un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala rezultatīvā piespēle neglāba Česke Budejovices ”Motor”, ko pārstāv arī aizsargs Kristofers Bindulis, mājās no zaudējuma papildlaikā ar 3:4 (1:1, 2:0, 0:2, 0:1) mačā pret Pilzenes ”Škoda”.

Latviešu uzbrucējs 16. minūtē asistēja komandas pirmajos gūtajos vārtos un palīdzēja ”Motor” panākt 1:1.

Dzierkals nospēlētājās 14 minūtēs un 58 sekundēs trīsreiz meta pa vārtiem un maču noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas izlases uzbrucējs 39 mačos ir savācis 17 (5+12) punktus.

Tikmēr Bindulis 17 minūšu un 45 sekunžu laikā izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja piecus sāncenšu metienus un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Latviešu hokejistu pārstāvēto klubu duelī uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices ”Ridera” savā laukumā ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) apspēlēja aizsarga Uvja Balinska pārstāvēto Liberecas ”Bili Tygri”.

Bukarts laukumā pavadīja 16 minūtes un septiņas sekundes, reizi metot pa vārtiem, bloķējot vienu pretinieku metienu, nopelnot divas soda minūtes un laukumu pametot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt Balinskis 23 minūtēs un trīs sekundēs (lielākais spēles laiks komandā) izdarīja četrus metienus, bloķēja divus sāncenšu metienus un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.

Citā latviešu derbijā uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā ”Mlada Boleslav” mājās ar minimālo 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pārspēja aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvēto Triņecas ”Ocelari”.

Bičevskis nospēlēja 14 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā bloķēja divus pretinieku metienus, uzvarēja sešos no 16 (38%) iemetieniem un ieguva neitrālu lietderību.

Tikmēr Čukste 17 minūšu un 57 sekunžu laikā trīsreiz apdraudēja sāncenšu cietokšņa drošību, bloķēja četrus pretinieku metienus un un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Savukārt aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētā Kladno ”Rytiri”, spēlējot bez Kristapa Sotnieka, izbraukumā ar 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) atzina Karlovi Vari ”Energie”.

Cibuļskis laukumā pavadītajās 22 minūtēs un 39 sekundēs izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus sāncenšu metienus un nopelnīja neitrālu lietderību.

Autors: Rainers Rogs Avots: Čehijas Ekstralīga