Jaks turpina uguņot Čehijā, Freibergam noraidījums

Latvijas izlases aizsargs Jānis Jaks šovakar izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm Čehijas Ekstralīgā.

Jaka un aizsarga Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva” mājās ar 4:1 (3:0, 1:1, 0:0) sakāva Liberecas “Bili Tygri”.

28 gadus vecais Jaks devītajā minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, palīdzēja ”Verva” panākt uz tablo 2:0, bet otrā perioda pēdējās sekundēs vairākumā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli arī komandas ceturtajos gūtajos vārtos – 4:1.

Latviešu aizsargs bija rezultatīvs jau trešajā spēlē pēc kārtas.

Jaks (šosezon četrās spēlēs 0+4) šodien 20 minūšu un 32 sekunžu laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu un ieguva neitrālu lietderību.

Tikmēr Zīle (četros mačos 0+0) laukumā pavadīja 19 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā atzīmējās ar negatīvu lietderības koeficientu ”-1”.

Pamatīgu sagrāvi piedzīvoja uzbrucēja Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno “Rytiri”, kas savā laukumā ar 1:7 (0:2, 0:3, 1:2) kapitulēja Prāgas “Sparta”.

Tralmaks (četrās spēlēs 0+0) 12 minūtēs un 18 sekundēs divreiz meta pa pretinieku vārtiem un ieguva neitrālu lietderību.

Pēdējā sekundē no zaudējuma pamatlaikā izglabās uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices “Ridera”, kas gan pēc tam viesos papildlaikā ar 3:4 (0:1, 1:0, 2:2, 0:1) piekāpās Tršinecas “Ocelari”.

Bukarts (četros mačos 0+0) nospēlēja 13 minūtes un 23 sekundes, reizi apdraudot sāncenšu cietokšņa drošību, bloķējot vienu pretinieku metienu un laukumu pametot ar negatīvu lietderības koeficientu ”-1”.

Tāpat neveiksmi papildlaikā cieta arī aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētā Hradeckrāloves “Mountfield”, kas izbraukumā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) atzina Česke Budejovices “Motor” pārākumu.

Freibergs (četros mačos 0+0) laukumā pavadīja 20 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, bloķēja trīs pretinieku metienus, pielietoja vienu spēka paņēmienu, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Autors: Rainers Rogs Avots: Čehijas Ekstralīga