Jaks un Bukarts tiek pie punkta četru latviešu derbijā, Tralmaks nomētā sāncenšu vārtus

Šovakar Čehijas Ekstralīgas spēlēs laukumā devās septiņi Latvijas hokejisti.

Latviešu derbijā aizsargu Jāņa Jaka un Kristapa Zīles Litvīnovas “Verva” mājās ar rezultātu 5:4 (2:1, 2:2, 1:1) pārspēja brāļu Roberta un Riharda Bukartu pārstāvēto Vitkovices “Ridera”.

Jaks atdeva rezultatīvu piespēli otrā perioda beigās. Aizsargs 18:53 minūtēs trīsreiz meta pa vārtiem un pabeidza spēli ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”. Zīle, spēlējot pirmajā aizsargu pārī, 17:28 minūtēs bloķēja divus metienus un iekrāja pozitīvu lietderību “+2”.

Jaks 42 spēlēs izcēlies ar četriem precīziem metieniem un 22 rezultatīvām piespēlēm, kamēr Zīle 48 mačos guvis četrus vārtus un sešas reizes rezultatīvi asistējis partneriem.

Roberts Bukarts uz ledus pavadītajās 20:09 minūtēs atdeva rezultatīvu piespēli, četras reizes apdraudēja pretinieku vārtus, taču brālis Rihards nospēlēja par 33 sekundēm vairāk un veica divus metienus pa vārtiem.

Roberts šosezon 50 mačos guvis 14 vārtus un atdevis sešas rezultatīvas piespēles. Viņa brālis Rihards “Ridera” kreklā 17 spēlēs atzīmējies ar septiņiem precīziem metieniem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

“Verva” ar 81 punktu 51 spēlē ieņem 6. vietu, bet “Ridera” ierindojas 9. pozīcijā ar 71 punktu 51 spēlē.

Abām vienībām nākamais mačs paredzēts 3. martā, kad Bukartu “Ridera” uzņems Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield”, taču Jaka un Zīles “Verva” viesosies pie “HC Olomouc”.

Citā mačā vārtsarga Mareka Mitena un uzbrucēja Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno “Rytiri” viesos ar 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) piekāpās Česke Budejovice “Motor”.

Tralmaks uz ledus pavadītajās 20:24 minūtēs sešas reizes (!!!) meta pa vārtiem, saņēma divas soda minūtes, vienu metienu bloķēja un zaudēja visus trīs iemetienus. Mitens tika pieteikts mačam, taču palika rezervē.

Uzbrucējs 51 spēlē guvis 21 vārtus un 11 reizes rezultatīvi asistējis partneriem. Mitens sargājis “Rytiri” vārtus desmit spēlēs, izcīnot divas uzvaras, no kurām viena “sausā”. Kopumā vārtsargs ticis galā ar 89,9% metienu un ielaidis vidēji 2,98 ripas spēlē.

“Rytiri” ar 39 punktiem 51 spēlē ieņem pēdējo, 14. vietu. Abu latviešu komanda nākamo maču aizvadīs 3. martā pret Karlovi Vari “Energie”.

Savukārt, Hradeckrāloves “Mountfield” ar aizsargu Ralfu Freibergu sastāvā mājās ar 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) apspēlēja Plzeņas “Škoda”.

Freibergs uz laukuma pavadītajās 21:43 minūtēs izcēlās ar spēka paņēmienu, bloķētu metienu un pozitīvu lietderību “+1”.

Aizsargs 51 spēlē izcēlies ar vienu precīzu metienu un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

“Mountfield” ar 73 punktiem 51 mačā ieņem astoto vietu. Nākamo spēli Freiberga pārstāvētais klubs aizvadīs 3. martā pret brāļu Bukartu Vitkovices “Ridera”.

Visbeidzot uzbrucēja Kristera Zvaguļa “BK Mlada Boleslav” mājās uzveica “HC Olomouc” ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Zvagulis nospēlētajās septiņās minūtēs un 42 sekundēs bloķēja trīs metienus un pameta laukumu ar pozitīvu lietderību “+1”.

19 gadus vecais uzbrucējs piecās spēlēs pie punktiem nav ticis.

“BK Mlada Boleslav” ar 51 spēlē izcīnītiem 54 punktiem ierindojas priekšpēdējā, 13. vietā. Zvaguļa komandai nākamais mačs plānots 3. martā pret Prāgas “Sparta”.